Gdańsk   >>>   Sztum   >>>   Dzierzgoń   >>>   Bągart

Archiwum wiadomości

rok szkolny 2017/2018

wrzesień 2017październik 2017listopad 2017grudzień 2017

rok szkolny 2016/2017rok szkolny 2015/2016rok szkolny 2014/2015rok szkolny 2013/2014
rok szkolny 2012/2013rok szkolny 2011/2012rok szkolny 2010/2011rok szkolny 2009/2010


Nowy Rok 2018. Boże Narodzenie 2017.

KONKURSY

Szkolny konkurs matematyczny

Data: 15.12.2017  Autor: admin

Konkur Matematyczny 2017/2018.

Prezentujemy kolejne zadania szkolnego konkursu matematycznego „Dwa łyki matematyki”. Zachęcamy do ich wspólnego, rodzinnego rozwiązania. Matematyka wbrew pozorom nie jest straszna, a zapowiada się fajna i pożyteczna zabawa :).

PROFILAKTYKA

Memem w dopalacze

Data: 15.12.2017  Autor: admin

14 grudnia w Dzierzgoniu odbyło się podsumowanie projektu „Kultura i sztuka – zapobieganie i walka z dopalaczami wśród dzieci i młodzieży na terenie Gminy Dzierzgoń” dofinansowanego z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”, ramach którego zorganizowano m.in. konkurs „Memem w dopalacze”. Miło nam powiadomić, iż wyróżnienie w tym konkursie zdobyła uczennica naszej Szkoły – Zuzanna Sikora z klasy VII. Gratulujemy!

Memem w dopalacze 2017 (1). Memem w dopalacze 2017 (2). Memem w dopalacze 2017 (3). Memem w dopalacze 2017 (4). Memem w dopalacze 2017 (5). Memem w dopalacze 2017 (6).

fot. W. Szulga

W poniższej galerii można obejrzeć memy zarówno Zuzanny jaki i innych naszych uczennic: Oliwii Fil (klasa VI), Dagmary Kulig (VI), Klaudii Moroz (VI) i Katarzyny Szwamber (VII). Im także gratulujemy wzięcia udziału w konkursie.

Galeria »

PROFILAKTYKA

Spektakl teatralny

Data: 15.12.2017  Autor: Ryszarda Błażejewska

W poniedziałek, 11 grudnia, teatr Kurtyna z Krakowa przedstawił w naszej Szkole spektakl o szkodliwości dopalaczy. Pamiętacie? – najlepszym facebookiem jest szkoła.

Spektakl teatralny (1). Spektakl teatralny (2). Spektakl teatralny (3). Spektakl teatralny (4). Spektakl teatralny (5). Spektakl teatralny (6).

fot. Z. Wnuk

Z ŻYCIA SZKOŁY

W śpiworach pod choinką

Data: 15.12.2017  Autor: Ryszarda Błażejewska

Uczniowie klasy III i VII uczestniczyli w biwaku pod hasłem „W śpiworach pod choinką”, połączonym z nocowaniem w szkole z 8 na 9 grudnia. Ten radosny, pełen niespodzianek i atrakcji pobyt w szkole rozpoczęliśmy warsztatami plastycznymi, podczas których zostały wykonane mikołaje i małe i duże, którymi udekorowany został korytarz szkolny. Wszyscy uczestnicy wraz z p. Rysią i p. Zosią, ubrani w mikołajkowe stroje, ze śpiewem, z lampionami, które oświetlały nam ulice, udaliśmy się na odwiedziny mieszkańców Bągartu. Zanieśliśmy do domów własnoręcznie wykonane bałwanki oraz kartki świąteczne z ciepłymi życzeniami najwspanialszych Świąt . Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci i ugoszczeni otrzymując również mnóóóóóóstwo słodyczy, za które serdecznie dziękujemy :). Bardzo późnym wieczorem do szkoły przybył Mikołaj z dwiema pannami mikołajkowymi :), i znów dostaliśmy prezenty :). Natomiast My... sprawiliśmy prezent zwierzętom, dla których przygotowaliśmy specjalną choinkę ustrojoną w warzywa i owoce. Ojjjjjj...........było bardzo radośnie, spędziliśmy niezapomniane chwile, przygody, doświadczenia.......bo w naszej szkole nawet weekendy mogą być pełne niesamowitych wrażeń, wspaniałej, radosnej zabawy.

Galeria »

KOMUNIKATY

Szkolenie dla rodziców

Data: 11.12.2017  Autor: admin

W środę, 13.12.2017 r. o godz. 16.00 odbędzie się szkolenie dla rodziców ze specjalistą nt. „Zapobieganie i walka z dopalaczami wśród dzieci i młodzieży”. Czas szkolenia ok. 45–60 minut.
Obecność rodziców bardzo wskazana. Serdecznie zapraszamy.

KOMUNIKATY

Oddział przedszkolny

Data: 8.12.2017  Autor: admin

Zajęcia unijne - logo.

Wzmacniamy gminne przedszkola – cykl kompleksowych działań
na rzecz rozwoju i poprawy jakości edukacji w Gminie Dzierzgoń.

Za tydzień, 15 grudnia (piątek), odbędzie się spotkanie z panią psycholog. Harmonogram spotkania jest następujący:

 • 9.00 – 12.00 – spotkania indywidualne,
 • 12.00 – 14.00 – spotkanie grupowe,
 • 14.00 – 16.00 – spotkania indywidualne.

Zachęcamy wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego do wzięcia udziału w tych bardzo pożytecznych spotkaniach.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020.

WOLONTARIAT

Szlachetna paczka

Data: 8.12.2017  Autor: admin

Szlachetna paczka 2017.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ramach charytatywnej akcji „Szlachetna paczka” podzielili się z potrzebującymi. Cieszymy się, że i nasza Szkoła wzięła udział w tej jakże szlachetnej akcji.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Mikołajki

Data: 8.12.2017  Autor: Klaudia Moroz (klasa VI)

w środę, 6 grudnia, w naszej szkole odbyły się mikołjki. Z tej okazji klasa VII przygotowała apel, podczas którego były występy zawierające pięknr wierszyki i piosenki. Święty Mikołaj, który przyjechał do nas z daleka był bardzo zadowolony z występów dla Niego przygotowanych. Po przedstawieniach każdy uczeń dostał... prezent! :)

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Rozświetlenie choinki miejskiej w Dzierzgoniu

Data: 8.12.2017  Autor: admin

Nasi uczniowie też tam byli. A jak przepięknie zaśpiewali, to żadne słowa nie są w stanie opisać, więc posłuchajmy :)...

youtube
youtube
tv sztum

Z ŻYCIA SZKOŁY

Spotkanie z przyrodnikiem i Jego przyrodyjkami

Data: 5.12.2017  Autor: Oliwa Fil (klasa VI)

Wczoraj nasza szkoła miała zaszczyt gościć p. Marcina Kostrzyńskiego. Pan ten zajmuje się nagrywaniem filmików z różnymi gatunkami. Ma swój kanał na YouTube – Marcin z lasu. Opowiadał nam o swoich przygodach ze zwierzętami oraz oglądaliśmy ciekawe filmy o zwierzętach, których był autorem.
Przeprowadziłam z panem Marcinem krótki wywiad na ten temat:

– Jakie zwierzęta widział pan w swoim życiu?
– Może prościej będzie, gdy wymienię te, których jeszcze nie widziałem i które bardzo chciałbym zobaczyć. Jest to na pewno wąż Eskulapa. Nie wiedziałem też niektórych gatunków nietoperzy.
– A w jakich miejscach w innych państwach pan nagrywał?
– Nagrywałem także w innych miejscach jak Brazylia albo Wenezuela.
– A na koniec czy lubi pan swoją pracę? I dlaczego?
– Lubię i to bardzo, dlatego, że od dziecka o tym marzyłem.

Pan Marcin opowiadał nam także o swoich przeżyciach. Pokazywał nam ślad na swojej ręce od ugryzienia anakondy. Widział też węża, który zjadł świnię w dżungli. Opowiadał nam o swoim bliskim spotkaniu ze starym jaguarem, mówił o emocjach jakie mu wtedy towarzyszyły – głównie był to strach.
Dowiedzieliśmy się też różnych ciekawostek o zwierzętach, np. czy wiedzieliście, że żółwie mogą nie oddychać przez ponad pół roku?
Dzieci były zachwycone odwiedzinami p. Marcina Kostrzyńskiego i słuchały go z ogromnym zainteresowaniem. Wszyscy mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzi.

Galeria »

Tutaj więcej o Panu Marcinie.

SKKT SZNURÓWKA

XIV Złaz Mikołajkowy

Data: 4.12.2017  Autor: Jadwiga Blicharz

2 grudnia uczniowie naszego koła turystycznego „Sznurówka” uczestniczyli w kolejnym już Złazie Mikołajkowym. Wędrowaliśmy szlakami turystycznymi elbląskiej Bażantarni. Pogoda nas nie rozpieszczała. Trasy po ostatnich opadach były bardzo błotniste. W nagrodę za trudy wędrowania na zakończenie złazu uczestnicy oprócz dyplomów za uczestnictwo otrzymali ciepły posiłek i czekoladę od Mikołaja.

Opiekunowie: Jadwiga Blicharz i Zofia Wnuk

Galeria »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Forum Samorządów Uczniowskich

Data: 4.12.2017  Autor: Dagmara Kulig (klasa VI)

Forum Samorzadów.

1 grudnia 2017 r. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Bągarcie, wraz z opiekunem – p. Katarzyną Zajkowską i dyrektorem Szkoły – p. Wincentym Szulgą, pojechał na pierwsze spotkanie Forum Samorządów Uczniowskich do Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Dzierzgoniu. Przyjechały Samorządy Uczniowskie pięciu szkół: SP w Bągarcie, SP w Dzierzgoniu, SP w Mikołajkach Pomorskich, SP nr 2 w Sztumie, SP w Starym Targu. Przybyła także p. burmistrz Elżbieta Domańska, oraz p. Wiesława Grzegorzewska, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Dzierzgoniu.
O godzinie 9.45 powitano gości i przedstawiono plan Forum. Zaraz potem p. Dariusz Browarczyk przedstawił prezentację pt. „Historia pewnego pomysłu”, w której opowiedział trochę o Biegu Papieskim, który powstał w 2006 r. oraz przedstawił priorytety, które rozwijały się w miarę rozrastania się Biegu Papieskiego. Następnie usłyszeliśmy zachętę do udziału w Maratonie Pisania Listów. Kilka minut później p. Katarzyna Przybysz wystąpiła z tematem pt. „Fundusze dla nieformalnych – skąd je wziąć?”.
O 10.30 podzielono wszystkich na 4 grupy dyskusyjne. Każda z grup zrobiła plakat na inny temat. Gdy wszystkie grupy skończyły zadanie, podsumowano prace. Potem poproszono p. burmistrz aby wylosowała karteczkę z nazwą szkoły. Wylosowana została szkoła w Mikołajkach Pomorskich, która w nagrodę otrzymała grę. Opiekunowie wszystkich szkół otrzymali po trzy książki, następnie z kartonów ułożyli hasło, które brzmiało: „Samorząd w Akcji”.
Na zakończenie wszyscy ustawili się za kartonami i pozowali do wspólnego zdjęcia pamiątkowego.

Galeria »

SPORT

XX Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

Data: 3.12.2017  Autor: admin

W sobotę, 2 grudnia, w Czerninie odbył się jubileuszowy XX Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie. Wśród dziewcząt wygrała Weronika Mazurek (klasa VI), 2–gie miejsce zajęła Paulina Mazurek (VI), 3–cie Klaudia Moroz (VI), zaś 5-te Oliwia Mamczyńska (VI). Wśród chłopców starszych (obejmujących klasę VII i klasy gimnazjalne) wygrał Mikołaj Sitek a 3–cie miejsce zajął Igor Zieliński; 5–te miejsce w tej kategorii zajął absolwent naszej Szkoły – Szymon Dubień. Wśród chłopców młodszych miejsce 8–me zajął Dawid Moroz (IV). W punktacji zespołowej szkół zajęliśmy 2–gie miejsce. Gratulujemy naszym uczniom zajętych miejsc, a tym samym kontynuowania pięknych tenisowych tradycji naszej Szkoły. Z pełnymi wynikami Turnieju można zapoznać się w tym miejscu.
Serdecznie dziękujemy Pani Alicji Mamczyńskiej, Pani Kindze Moroz, Państwu Katarzynie i Jarosławowi Mazurkom oraz Panu Markowi Wiekierze za współpracę przy organizacji wyjazdu oraz sprawowaną w czasie zawodów opiekę nad uczniami.

Serdecznie gratulujemy Panu Piotrowi Ciesielskiemu, prezesowi UKS „Sokolik” i nauczycielowi wf–u w Zespole Szkół w Czerninie, 20 lat organizowania Mikołajkowych Turniejów Tenisa Stołowego. Dziękujemy za ich profesjonalną organizację i przeprowadzanie. Życzymy... kolejnych 20–tu :)

Galeria »

WOLONTARIAT

Szlachetna paczka

Data: 3.12.2017  Autor: admin

Szlachetna paczka - logo.Także i nasza Szkoła, wzorem roku ubiegłego, przyłączyła się do jakże pięknej akcji „Szlachetna paczka”. Dary można przynosić, przywozić do piątku 8 grudnia. Następnie zostaną one odwiezione do koordynatorów powiatowych w Sztumie. Dziękujemy za już okazaną ofiarność serca i zachęcamy do dalszego przekazywania darów.

do góry strony

Z ŻYCIA SZKOŁY

Dziękujemy :)

Data: 30.11.2017  Autor: admin

Serdecznie dziękujemy Panu Janowi Darmorostowi i Panu Marcinowi Szczepankiewiczowi za prace porządkowe przeprowadzone w magazynku chemicznym i piwnicznym pomieszczeniu gospodarczym.

KONKURSY

Szkolny konkurs matematyczny

Data: 30.11.2017  Autor: admin

Konkur Matematyczny 2017/2018.

„Dwa łyki matematyki” – to konkurs matematyczny ogłoszony w naszej Szkole. Będzie on trwał do przełomu I i II półrocz (szczegóły w regulaminie). Zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Matematyka wbrew pozorom nie jest straszna, a zapowiada się fajna i pożyteczna zabawa :).

KONKURSY

Memem w dopalacze

Data: 30.11.2017  Autor: admin

Memy dopalacze 2017 (1).
Memy dopalacze 2017 (2).

Przypominamy, że jeszcze do najbliższej niedzieli, tj. do 3 grudnia br., można wykonać memy na temat szkodliwości dopalaczy; a niektórzy uczniowie już je wykonali – brawo! :) Memy wezmą udział w konkursie „Memem w dopalacze” zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską w Dzierzgoniu w ramach projektu „Kultura i sztuka – zapobieganie i walka z dopalaczami wśród dzieci i młodzieży na terenie Gminy Dzierzgoń” dofinansowanego z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Memy zapisane w formacie jpg (jpeg) przesyłamy do 3.12.2017 do godz. 24.00 na adres konkursnamema2017@gmail.com

WOLONTARIAT

Góra Grosza

Data: 30.11.2017  Autor: admin

Góra Grosza 2017.

W naszej Szkole, podobnie jak w latach ubiegłych, trwa akcja „Góra Grosza” organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, wychowujących się w nie swoich rodzinach.

Z ŻYCIA SZKOŁY

PSZOK – Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Data: 28.11.2017  Autor: Ryszarda Błażejewska

W poniedziałek, 27 listopada zakończyliśmy szkolną część programu „PSZOK! Poprawa segregacji odpadów w rok!” realizowanego w ramach Instrumentu Elastycznoścci do projektu inwestycyjnego pn: „Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Miniętach, Gmina Dzierzgoń”. W listopadzie zostały rozdane ankiety nt. segregowania odpadów, zaś wyniki tych ankiet zostały opracowane i przedstawione przez uczennice klasy VII: Weronikę Kruszewską i Julię Wnuk.

Galeria »

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Dzień Pluszowego Misia

Data: 28.11.2017  Autor: Ryszarda Błażejewska

25 listopada to nie tylko Katarzynki, ale także Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszej szkole 27 listopada, w poniedziałek gościliśmy te uwielbiane przez dzieci, choć nie tylko.... :) pluszowe, duże, małe, siedzące a także tańczące :) misie, niedźwiadki i... niedźwiedzie :). Uczniowie klas „0”–III wcześniej przygotowywały się do tego niecodziennego dnia w szkole. Wykonały rysunki, portrety misiów, którymi ozdobiony został korytarz szkolny nadając przytulny (jak MISIE :) ) i miły klimat. Na przerwach uczniowie wraz ze swoimi misiami oraz wychowawcami tańczyli i wesoło pląsali przy piosenkach o misiach, które rozbrzmiewały po całej szkole. Do tej misiowej zabawy włączyli się oczywiście uczniowie klas starszych :). Bal Misia w naszej szkole wniósł wiele radości i już wspominamy go mile... Miśki!!!, za rok kolejny :)

Galeria »

Konkurs plastyczny na portret św. Katarzyny

Data: 25.11.2017  Autor: admin

W piątek, 24 listopada, w Regionalnym Towarzystwie Inwestycyjnym w Dzierzgoniu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Jej portret...” wcześniej ogłoszonego przez Dzierzgoński Ośrodek Kultury jako część obchodów święta patronki gminy Dzierzgoń – św. Katarzyny z Aleksandrii. Niezwykle miło jest nam poinformować, że w konkursie tym wyróżnienia zdobyły uczennice naszej Szkoły: Inez Branecka (klasa IV), Oliwia Fil (VI) i Oliwia Mamczyńska (VI), zaś nagrodę zbiorową jury konkursu przyznało uczniom z klas I–III - tę nagrodę odebrali najlepsi plastycy z klas młodszych: Nikola Bracecka (klasa I), Martyna Lewandowska (II) oraz Igor Paliga (III). Gratulujemy naszym uczennicom talentu plastycznego, zaś pani Annie Kani, nauczycielce plastyki, kolejnego sukcesu Jej podopiecznych.

Katarzynki 2017 (1). Katarzynki 2017 (2). Katarzynki 2017 (3). Katarzynki 2017 (4). Katarzynki 2017 (5). Katarzynki 2017 (6).

fot. M. Trzaska

SPORT

Półfinał wojewódzki tenisa stołowego drużynowego

Data: 23.11.2017  Autor: admin

W Otłowcu rozegrany dziś został półfinał wojewódzki tenisa stołowego drużynowego dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (klasa VI i młodsi). Naszą Szkołę reprezentowały dziewczęta – Paulina Mazurek (klasa VI), Weronika Mazurek (VI) i Klaudia Moroz (VI) – i chłopcy – Norbert Kołodziejski (VI) i Przemysław Kruczkowski (VI).
Wyniki gier eliminacyjnych oraz ostateczna klasyfikacja eliminacji półfinałowych zostały przedstawione w poniższych tabelach:

dziewczęta:

Szkoła SP Sadlinki SP Bągart SP Nowy Staw SP Stegna Punkty Małe punkty Miejsce
SP Sadlinki 3 : 0 3 : 0 3 : 0 3 9 : 0
+ 9
1.
SP Bągart 0 : 3 1 : 3 3 : 0 1 4 : 6
– 2
3.
SP Nowy Staw 0 : 3 3 : 1 3 : 1 2 6 : 5
+ 1
2.
SP Stegna 0 : 3 0 : 3 1 : 3 0 1 : 9
– 8
4.

chłopcy:

Szkoła SP Nebrowo Wielkie SP 5 Malbork SP Stegna SP Bągart Punkty Małe punkty Miejsce
SP Nebrowo Wielkie 3 : 0 3 : 0 3 : 0 3 9 : 0
+ 9
3.
SP 5 Malbork 0 : 3 2 : 3 3 : 1 1 5 : 7
– 2
3.
SP Stegna 0 : 3 3 : 2 3 : 1 2 6 : 6
0
2.
SP Bągart 0 : 3 1 : 3 1 : 3 0 2 : 9
– 7
4.

Gratulujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom godnego reprezentowania Szkoły, prawdziwie sportowej walki i okazywanej postawy fair play.

Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Kołodziejskiemu oraz Państwu Katarzynie i Jarosławowi Mazurkom za pomoc w dowiezieniu uczniów na zawody.

Galeria »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zabawa andrzejkowa

Data: 22.11.2017  Autor: admin

W środę, 22 listopada, odbyła się w naszej Szkole zabawa andrzejkowa, na fotorelację z której zapraszamy do galerii.
Dziękujemy Panu Sebastianowi Braneckiemu i Panu Władysławowi Szewczunowi za piękne granie na zabawie.

Galeria »

KONKURSY I SPORT

Przy matematyce o sporcie

Data: 22.11.2017  Autor: Iwona Mikołajczak

W dniach 15–16.11.2017 r. został przeprowadzony w naszej szkole konkurs matematyczno–sportowy dla uczniów klas I–VII, którego celem było propagowanie nauk matematycznych oraz zdrowego stylu życia. Składał się on z dwóch części: pisemnej – uczniowie rozwiązywali zadania testowe z matematyki i sportowej – turnieju tenisa stołowego dla klas IV–VII. Nasi najmłodsi uczniowie zmierzyli się w następujących konkurencjach: bieg slalomem, utrzymanie równowagi, rzut do celu oraz „sadzenie marchewek”. O zajętym miejscu decydowała suma zdobytych punktów w obydwóch częściach konkursu. W klasach IV–VII najlepszą okazała się Oliwia Fil, która zajęła pierwsze miejsce, tuż za nią na drugim miejscu uplasowała się Sandra Wiśniewska zaś trzecie miejsce zdobyła Julia Wnuk. Wśród uczniów klas I–III pierwsze miejsce zajął Alan Galuba, drugie – Bartosz Spicha, trzecie – Kornelia Wiekiera. Gratulujemy!
Równocześnie zostały rozegrane Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. W turnieju wzięło udział dwudziestu jeden uczniów.

Klasyfikacja
Dziewczęta
I miejsce – Paulina Mazurek
II miejsce – Weronika Mazurek
III miejsce – Klaudia Moroz
Chłopcy
I miejsce – Mikołaj Sitek
II miejsce – Igor Zieliński
III miejsce – Norbert Kołodziejski

Zwycięzcy konkursu matematyczno–sportowego oraz Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Dyrektor Szkoły oraz organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania Pani Sylwii Gutej i Panu Ryszardowi Jarzembowskiemu za ufundowanie nagród dla laureatów. „Dzięki ludziom dobrej woli możliwa jest realizacja naszych celów i zamierzeń>.

Galeria »

także na naszym szkolnym facebooku »

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

Gratulujemy Pani Iwonie Mikołajczak oraz Panu Marianowi Panasowi przygotowania tegoż pięknego konkursu i dziękujemy za jego sprawne przeprowadzenie.

Z ŻYCIA SZKOŁY

IV Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Data: 20.11.2017  Autor: Mirosława Jaciw

Po raz czwarty w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który został ustanowiony przez Sejm RP na wniosek Rzecznika Praw Dziecka.
W części artystycznej uczniowie powołując się na Konwencję o Prawach Dziecka przypomnieli wszystkim, że dzieci mają szczególne prawa, że są one niezbywalne i należy ich zawsze przestrzegać.
Podczas uroczystości obecna była Burmistrz Dzierzgonia Pani Elżbieta Domańska, która wraz z Panią Moniką Hrynkiewicz, przewodniczącą Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – wręczyła przedszkolakom nagrody za zajęcie I miejsca oraz uczniom klas I i V wyróznienia w Gminnym konkursie plastycznym „Stop przemocy”.

Galeria »

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

Dziękujemy Pani Mirosławie Jaciw za przygotowanie i poprowadzenie szkolnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

WYCIECZKI

Wycieczka do Centrum Hewelianum

Data: 17.11.2017  Autor: Jadwiga Blicharz

17 listopada dzieci z naszej szkoły pod opieką p. Jadwigi Blicharz i p. Zofii Wnuk uczestniczyły w wyjeździe edukacyjnym do Gdańskiego Centrum Hewelianum. Uczniowie klasy V, VI, i VII wzięły udział w zajęciach dotyczących zmian stanu skupienia substancji. Obfitowały one w widowiskowe pokazy. Zwiedzili też wystawę interaktywną pt. „Z energią”, która dotyczyła wszystkiego co związane jest z wytwarzaniem energii. Na kilkudziesięciu stanowiskach mogli obserwować, doświadczać, a także wywoływać różnorodne zjawiska takie jak: symulowanie powodzi czy wywoływać promieniowanie. Największym powodzeniem cieszył się symulator jazdy samochodem. Po raz kolejny nauka przez zabawę okazała się bardzo owocna.

Galeria »

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

Dziękujemy Pani Jadwidze Blicharz i Pani Zofii Wnuk za zorganizowanie i poprowadzenie wycieczki do Centrum Hewelianum.

SPORT

Eliminacje powiatowe tenisa stołowego drużynowego

Data: 13.11.2017  Autor: admin

W Czerninie rozegrane dziś zostały eliminacje powiatowe tenisa stołowego drużynowego w dwóch kategoriach wiekowych: w ramach Igrzysk Dzieci (klasa VI i młodsi) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasa VII i gimnazjalne). W pierwszej kategorii wiekowej naszą Szkołę reprezentowały dziewczęta – Paulina Mazurek (klasa VI), Weronika Mazurek (VI) i Klaudia Moroz (VI) – i chłopcy – Norbert Kołodziejski (VI) i Przemysław Kruczkowski (VI). W drugiej kategorii wiekowej w skład reprezentacji naszej Szkoły weszli: Mikołaj Sitek (VII) oraz Igor Zieliński (VII).

Wyniki gier eliminacyjnych dziewcząt oraz ostateczna klasyfikacja zostały przedstawione w poniższej tabeli:

Szkoła SP 2 Sztum SP Bągart SP Mikołajki Pomorskie SP Czernin Punkty Małe punkty Miejsce
SP 2 Sztum 1 : 3 3 : 1 2 : 3 1 6 : 7
– 1
3.
SP Bągart 3 : 1 3 : 0 3 : 0 3 9 : 1
+ 8
1.
SP Mikołajki Pomorskie 1 : 3 0 : 3 0 : 3 0 1 : 9
– 8
4.
SP Czernin 3 : 2 0 : 3 3 : 0 2 6 : 5
+ 1
2.

Jak widać, nasze dziewczęta pewnie wygrały wszystkie mecze i zasłużenie zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy! :)

W poniżej tabeli przedstawiono gry eliminacyjne i końcową klasyfikację chłopców.

Szkoła SP Mikołajki Pomorskie SP Bągart SP 2 Sztum SP Czernin Punkty Małe punkty Miejsce
SP Mikołajki Pomorskie 3 : 2 1 : 3 3 : 0 2 7 : 5
+ 2
3.
SP Bągart 2 : 3 3 : 2 3 : 0 2 8 : 5
+ 3
1.
SP 2 Sztum 3 : 1 2 : 3 3 : 1 2 8 : 5
+ 3
2.
SP Czernin 0 : 3 0 : 3 1 : 3 0 1 : 6
– 5
4.

Do niecodziennej sytuacji końcowej doszło w tej grupie, ponieważ aż 3 drużyny odniosły po 2 zwycięstwa. W takim przypadku o zajętym miejscu decyduje różnica małych punktów. Tę różnicę jednakową – + 3 – uzyskały dwie drużyny! :) O tym, że to nasi reprezentanci zajęli pierwsze miejsce zadecydował wygrany przez nich 3 : 2 mecz z SP 2 Sztum. Wielkie zaskoczenie i jeszcze większe gratulacje dla naszych chłopaków! Warto grać o każdy punkt i do końca! :)

W kategorii wiekowej klas siódmych i gimnazjalnych nasi reprezentancji gładko wygrali grupowe mecze eliminacyjne po 3 : 0 z SP 2 Sztum i SP Mikołajki Pomorskie. W meczu o pierwsze miejsce po niezwykle zaciętym pojedynku, prowadząc po grach singlowych 2 : 0, niestety ostatecznie ulegli 2 : 3 drużynie z SP 1 Sztum; przegrywając ostatni pojedynek w piątym secie w stosunku 13 : 15. W efekcie zajęli 2–gie miejsce.

Gratulujemy drużynom dziewcząt i chłopców z klasy VI-tej zwycięstwa w eliminacjach powiatowych – będą nas reprezentować w półfinale wojewódzkim, który zostanie rozegrany 23 listopada w Otłowcu. Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy prawdziwie sportowej walki i postawy fair play.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Gminne obchody Święta Niepodległości

Data: 11.11.2017  Autor: admin

Dziś poczet sztandarowy naszej Szkoły brał udział w gminnych obchodach 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. O godz. 11:30 w Dzierzgoniu odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych w intencji Ojczyzny, ciąg dalszy uroczystości i wspólne złożenie kwiatów nastąpiło pod Pomnikiem Pamięci Narodowej.
Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Sikorze, Pani Emilii Spisze i Panu Januszowi Najdrowskiemu za godne i profesjonalne reprezentowanie naszej Szkoły w poczcie sztandarowym.

SPORT

Turniej tenisa stołowego z okazji Święta Niepodległości

Data: 11.11.2017  Autor: admin

W sobotę, 11 listopada, w Czerninie został rozegrany Turniej tenisa stołowego z okazji Święta Niepodległości. W zawodach tych wzięły udział: Oliwia Mamczyńska, Paulina Mazurek, Weronika Mazurek i Klaudia Moroz (wszystkie z klasy VI). Miło nam poinformować, że zawody wygrała Weronika Mazurek. Klaudia Moroz zajęła miejsce 3–cie, Paulina Mazurek 4–te, a Oliwia Mamczyńska 7–me.
Serdecznie dziękujemy Pani Alicji Mamczyńskiej i Panu Andrzejowi Przybyle za dowóz i opiekę nad uczennicami w czasie zawodów.

Turniej tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości (1). Remonty 2017 (2). Remonty 2017 (3). Remonty 2017 (4).

fot. A. Mamczyńska

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Narodowe Święto Niepodległości

Data: 10.11.2017  Autor: admin

Święto Niepodległości 2017.

Dziś w szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości – 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Od rana cała społeczność uczniowska brała udział w ogłoszonej po raz wtóry przez Młodzieżową Radę Miejską Gminy Dzierzgoń akcji „Wąsy Marszałka” – na twarzach naszych wychowanków gościły wąsy a la Marszałek Józef Piłsudski, które zwalniały z odpowiedzi ustnych i kartkówek :). Punktem kulminacyjnym obchodów był uroczysty apel, pięknie przygotowany i przedstawiony przez klasę VI, pod opieką wychowawczyni Pani Jadwigi Blicharz.

Galeria »

także na naszym szkolnym facebooku »

także na youtube »

SPORT

Eliminacje gminne tenisa stołowego drużynowego

Data: 10.11.2017  Autor: admin

W miniony czwartek, 9 listopada, w Centrum Sportowo–Rekreacyjnym w Dzierzgoniu odbyły się eliminacje gminne tenisa stołowego drużynowego. Naszą Szkołę reprezentowali: Norbert Kołodziejski (klasa VI), Przemysław Kruczkowski (VI), Paulina Mazurek ( klasa VI), Weronika Mazurek (VI), Klaudia Moroz (VI), Mikołaj Sitek (VII), Katarzyna Szwamber (VII), Sandra Wiśniewska (VII) oraz Igor Zieliński (VII).
Poniżej przedstawiamy wyniki gier eliminacyjnych oraz miejsca zajęte przez poszczególne drużyny.

eliminacje rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci (klasa VI i młodsi):

dziewczęta

Szkoła SP Dzierzgoń SP Bruk SP Bągart Punkty Małe punkty Miejsce
SP Dzierzgoń 0 : 3 0 : 3 0 0 :6 3.
SP Bruk 3 : 0 0 : 3 1 3 : 3 2.
SP Bągart 3 : 0 3 : 0 2 6 : 0 1.

chłopcy

Szkoła SP Dzierzgoń SP Bruk SP Bągart Punkty Małe punkty Miejsce
SP Dzierzgoń 1 : 3 0 : 3 0 1 : 6 3.
SP Bruk 3 : 1 1 : 3 1 4 : 4 2.
SP Bągart 3 : 0 3 : 1 2 6 : 1 1.

eliminacje rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasa VII i gimnazjalne): w tej kategorii wiekowej nasze reprezentantki niestety przegrały 0 : 3 z SP Bruk, zaś chłopcy wygrali 3 : 0 z SP Bruk.

Gratulujemy tak dziewczętom jak i chłopcom pięknej sportowej walki w duchu fair play. Drużyna dziewcząt młodszych oraz dwie drużyny chłopców, wygrywając eliminacje gminne, zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych tenisa stołowego drużynowego, ktore odbędą się 13.11.2017 r. w Czerninie.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Wszystkich Świętych

Data: 31.10.2017  Autor: Zofia Wnuk

Wyjście na cmentarze (1)).
Wyjście na cmentarze (2).

1 i 2 listopada to dni, które kojarzą się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o zmarłych. Odwiedziliśmy dziś miejscowe cmentarze by kultywowac rodzime zwyczaje i tradycje. Dzieci przyniosły znicze i zapaliły je m.in. na mogiłach byłych pracowników i absolwentach szkoły. Pamięcią ogarnęły też groby znajdujące się na starym, poniemieckim cmentarzu.

do góry strony

SPORT

Gminny Turniej Gier i Zabaw

Data: 29.10.2017  Autor: admin

W piątek, 27.10.2017 r. w Dzierzgoniu odbył się Turniej gier i zabaw, w którym naszą Szkołę reprezentowali: Inez Branecka (klasa IV), Nadia Kawicka (IV), Norbert Kołodziejski (VI), Karol Kruszewski (IV), Zuzanna Krzemińska (V), Dagmara Kulig (VI), Gracjan Lędziński (V), Nadia Lip (V), Paulina Mazurek (VI), Weronika Mazurek (VI), Karol Rumniak (VI), Fabian Szponikowski (IV) i Piotr Wiśniewski (V).
Zostało rozegranych osiem konkurencji, zaś miejsca zajęte przez poszczególne reprezentacje obrazuje poniższe zestawienie:

 • 1. SP Dzierzgoń
 • 2. SP Bągart
 •     SP Bruk

Gratulujemy naszym uczniom ducha sportowej walki oraz zaangażowania – dość powiedzieć, że o zajęciu ex aequo 2. miejsca zadecydowała ostatnia konkurencja! :)...

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

Gratulujemy Pani Iwonie Mikołajczak przygotowania drużyny i dziękujemy za prowadzenie jej w czasie zawodów.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Święto naszych sąsiadów

Data: 26.10.2017  Autor: admin

Dziś u naszych sąsiadów, w Szkole Podstawowej w Bruku odbyła się jakże radosna uroczystość: nadanie szkole imienia Wandy Chotomskiej.

Serdecznie gratulujemy z okazji Waszego Święta –
– nadania szkole imienia Wandy Chotomskiej.
Niech postać Patronki Waszej Szkoły,
pisarki, poetki i wielkiej orędowniczki praw dzieci
będzie dla Was wzorem,
a książki przez Nią napisane
nieustannym źródłem inspiracji i radości.

SPORT

Eliminacje powiatowe unihokeja

Data: 24.10.2017  Autor: admin

W Mikołajkach Pomorskich odbyły się dziś eliminacje powiatowe unihokeja dziewcząt, w których naszą Szkołę reprezentowały: Oliwia Fil (klasa VI), Zuzanna Krzemińska (V), Nadia Lip (V), Oliwia Mamczyńska (VI), Paulina Mazurek (VI), Weronika Mazurek (VI) i Klaudia Moroz (VI). Wyniki poszczególnych meczów oraz końcową klasyfikację przedstawia poniższa tabela.

Szkoła SP Mikołajki Pomorskie SP Stary Targ SP Czernin SP Bągart SP Myślice Punkty Bramki Miejsce
SP Mikołajki Pomorskie 3 : 0 2 : 2 3 : 0 3 : 1 7 11 : 3
+ 8
1.
SP Stary Targ 0 : 3 1 : 2 2 : 2 1 : 3 1 4 : 10
– 6
5.
SP Czernin 2 : 2 2 : 1 0 : 2 1 : 2 4 5 : 7
– 2
4.
SP Bągart 0 : 3 2 : 2 2 : 0 1 : 1 5 5 : 6
– 1
3.
SP Myślice 1 : 3 3 : 1 2 : 1 1 : 1 7 7 : 6
+ 1
2.

Gratulujemy dziewczętom wspaniałej postawy, zajętego medalowego miejsca i godnego reprezentowania naszej Szkoły. Dziękujemy Pani Jadwidze Blicharz za opiekę nad zawodniczkami w czasie zawodów.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Próbny alarm przeciwpożarowy

Data: 24.10.2017  Autor: admin

Wyjazd do teatru.

Dziś w naszej Szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. W ocenie starszego sekcyjnego Piotra Spiżewskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie, przebiegł on szybko i sprawnie. Egzamin został przez nas zdany! :) – a obraz tego przedstawili nam Bartosz i Fabian :)

SPORT

Turniej tenisa stołowego

Data: 22.10.2017  Autor: admin

W sobotę, 21 października 2017 r., w Czerninie odbył się turniej tenisa stołowego rozpoczynający sezon 2017/2018. W zawodach wzięło udział 7 uczennic i 1 uczeń naszej Szkoły oraz nasz absolwent Szymon Dubień.
Wśród 9. startujących dziewcząt nasze reprezentantki zajęły czołowe miejsca, co przedstawia poniższe zestawienie:

 1. Mazurek Weronika (klasa VI)
 2. Moroz Klaudia (klasa VI)
 3. Mazurek Paulina (klasa VI)
 4. Wiśniewska Sandra (klasa VII)
 5. Fil Oliwia (klasa VI)
 6. Mamczyńska Oliwia (klasa VI)
 7. Wnuk Julia (klasa VII)

Moroz Dawid (klasa IV), jedyny na zawodach chłopiec w kategorii szkół podstawowych, grał w grupie dziewcząt i zajął miejsce 8–10.
Gratulujemy uczniom naszej Szkoły tak zajętych miejsc, jak i zaprezentowanej pięknej sportowej postawy.

Serdecznie dziękujemy Pani Kindze Moroz oraz Panu Sebastianowi Fil za przywiezienie/odwiezienie uczniów na zawody/z zawodów, a pani Kindze także za profesjonalne sędziowanie meczów i opiekę nad uczniami w czasie zawodów.

Galeria »

KOMUNIKATY

Wyjazd na basen

Data: 20.10.2017  Autor: Ryszarda Błażejewska

Uwaga: Jutrzejszy wyjazd na basen jest odwołany.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Data: 19.10.2017  Autor: admin

W poniedziałek, 16 października, był obchodzony Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W związku z tym, od 12.00 do 12.30 w całym kraju odbyło się bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji, organizowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tej bardzo pożytecznej akcji brała udział także nasza Szkoła.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca (1). Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca (2). Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca (3). Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca (4). Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca (5). Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca (6). Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca (7). Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca (8).

fot. Z. Wnuk

także na naszym szkolnym facebooku »

SPORT

Eliminacje gminne unihokeja dziewcząt

Data: 19.10.2017  Autor: admin

W miniony wtorek, 17 października, w Centrum Sportowo–Rekreacyjnym w Dzierzgoniu odbyły się eliminacje gminne unihokeja. Naszą Szkołę reprezentowały: Oliwia Fil (klasa VI), Zuzanna Krzemińska (V), Patrycja Laborowska (V), Nadia Lip (V), Oliwia Mamczyńska (VI), Paulina Mazurek (VI), Weronika Mazurek (VI) i Klaudia Moroz (VI), zaś do reprezentacji chłopców zostali powołani: Norbert Kołodziejski (klasa VI), Przemysław Kruczkowski (VI), Krzysztof Laborowski (VI), Gracjan Lędziński (V), Sebastian Lis (VI), Karol Rumniak (VI) i Piotr Wiśniewski (V).
Poniżej przedstawiamy wyniki gier eliminacyjnych oraz miejsca zajęte przez poszczególne drużyny.

dziewczęta

Szkoła SP Dzierzgoń SP Bruk SP Bągart Punkty Bramki Miejsce
SP Dzierzgoń 1 : 0 0 : 1 2 1 :1 2.
SP Bruk 0 : 1 0 : 2 0 0 : 3 3.
SP Bągart 1 : 0 2 : 0 4 3 : 0 1.

chłopcy

Szkoła SP Dzierzgoń SP Bruk SP Bągart Punkty Bramki Miejsce
SP Dzierzgoń 4 : 0 1 : 0 4 5 : 0 1.
SP Bruk 0 : 4 0 : 3 0 0 : 7 2.
SP Bągart 0 : 1 3 : 0 2 3 : 1 2.

Gratulujemy tak dziewczętom jak i chłopcom pięknej sportowej walki w duchu fair play. Drużyna dziewcząt, wygrywając eliminacje gminne, zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych unihokeja, ktore odbędą się 24.10.2017 r. w Mikołajkach Pomorskich.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Wyjazd do teatru

Data: 18.10.2017  Autor: klasa II

Wyjazd do teatru.

Dzisiaj, my uczniowie młodszych klas pojechaliśmy do teatru. Głównymi bohaterami „Czarodziejskiego ołówka” byli Michaś i Ola. Spotykały ich przygody śmieszne i straszne. czasem nawet my trochę byliśmy przerażeni. Duże wrażenie zrobił pająk–akrobata, kosmici i lodowy pies. Było super.

Klasa II

Z ŻYCIA SZKOŁY

Malowanie płotu 2

Data: 18.10.2017  Autor: admin

W miniony poniedziałek, 16.10.2017 r., dokończyliśmy malowanie przyszkolnego płotu. Serdecznie dziękujemy za to niezawodnym Rodzicom naszych uczniów: Pani Elżbiecie Aluszyk i Gabrielowi Wysockiemu, Pani Wioletcie Jakubczak, Pani Elżbiecie Lis i Pani Kindze Moroz. Za pożyczenie sprzętu dziękujemy także Państwu Marzenie i Ziemowitowi Dudkom.
Specjalne podziękowania składamy firmie „WANPEX” z Dzierzgonia, która podarowała nam farbę.
Proszę Państwa, to była piękna robota! Dziękujemy! :)

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Dzień Edukacji Narodowej

Data: 13.10.2017  Autor: admin

To były przepiękne, dwudniowe! :) obchody Dnia Edukacji Narodowej. Dziękujemy klasom: VII i VI oraz III za przedstawienia, piosenki i życzenia. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców i Pani Agnieszki Sikory za przygotowanie tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej.
Gratulujemy Pani Katarzynie Zajkowskiej i Pani Ryszardzie Błażejewskiej, opiekunkom Samorządu Uczniowskiego, profesjonalnej organizacji obchodów tego Dnia.

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Pasowanie na pierwszaków

Data: 11.10.2017  Autor: admin

Uroczystym aktem pasowania na pierwszaka dziś oficjalnie przyjęliśmy w mury naszej Szkoły dotychczasowych maluszków. Uczniami pierwszej klasy zostali:

 1. Nikola Branecka
 2. Lena Czaja
 3. Magdalena Gacioch
 4. Julia Gałęska
 5. Piotr Lis
 6. Nikodem Sokalski
 7. Julia Tomaszewska
 8. Klaudia Wangin
 9. Kornelia Wiekiera

Życzymy im bardzo dobrych wyników i radości na drodze ku wiedzy, zaś ich Rodzicom dużo satysfakcji z odniesionych przez Ich pociechy sukcesów.

Galeria »

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Mam przyjaciela

Data: 11.10.2017  Autor: Ryszarda Błażejewska

Z początkiem tego roku szkolnego w naszej szkole funkcjonuje „Mały Samorząd Uczniowski”, który tworzą uczniowie klas „0”–III, a opiekę nad nim sprawuje p. Ryszarda Błażejewska. W ramach swej działalności we wrześniu „maluchy” powitały Jesień, a także wzięły udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Nadszedł czas na realizację kolejnego zadania :). Przez opiekuna MSU została ogłoszona akcja „zdjęcie ze zwierzątkiem”, z których to zdjęć powstała fotogaleria pt. „Mam przyjaciela” zdobiąca szkolny korytarz :). Dla wszystkich uczniów, którzy podjęli się tego zadania czeka niespodzianka, a szczególnie......na najbardziej ciekawe, pomysłowe zdjęcie. Wszystkie zdjęcia są piękne, wyjątkowe, a zwierzątka......urocze i bardzo fotogeniczne :) :)

KOMUNIKATY

Potrzebne sadzonki bzu

Data: 8.10.2017  Autor: admin

Jeśli macie Państwo zbędne sadzonki bzu, bardzo prosimy je przynieść do szkoły. Upiększą one nasz szkolny sadek.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Malowanie płotu

Data: 8.10.2017  Autor: admin

W minioną sobotę, 7.10.2017 r., wymalowaliśmy przyszkolny płot. Serdecznie dziękujemy za to niezawodnym Rodzicom naszych uczniów: Pani Elżbiecie Aluszyk i Gabrielowi Wysockiemu, Pani Anieli Braneckiej, Państwu Marzenie i Ziemowitowi Dudkom, Panu Adamowi Gajdzisowi, Pani Elżbiecie Lis, Pani Alicji Mamczyńskiej, Pani Kindze Moroz, Państwu Emilii i Grzegorzowi Sokalskim i Panu Marcinowi Szczepankiewiczowi. Za pożyczenie sprzętu dziękujemy także Panu Jarosławowi Mazurkowi i Panu Januszowi Najdrowskiemu.
Specjalne podziękowania składamy firmie „WANPEX” z Dzierzgonia, która podarowała nam farbę.
Proszę Państwa, to była piękna robota! Nawet boćki nie mogły się napatrzyć! ;) Dziękujemy! :)

Galeria »

Z ŻYCIA SZKOŁY

Serdecznie dziękujemy :)

Data: 8.10.2017  Autor: admin

Serdecznie dziękujemy Państwu Joannie i Krzysztofowi Tomaszewskim za Wasz dar hojnego serca – książki ofiarowane naszej szkolnej bibliotece.
Serdecznie dziękujemy także Państwu Emili i Krzysztofowi Spichom za farbę, dzięki której odświeżyliśmy ściany w oddziale przedszkolnym.

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Data: 4.10.2017  Autor: Ryszarda Błażejewska

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – w tym roku po raz pierwszy społeczność naszej szkoły włączyła się w tą akcję. Podczas przerw międzylekcyjnych uczniowie z klas młodszych czytali głośno fragmety swoich ulubionych bajek, które echem sprzętu nagłaśniającego rozbrzmiewały po całej szkole. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Święto ma w naszym kraju już 16–letnią tradycję. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodziezy. Te informacje przedstawił nam ucz. klasy III Igor Paliga, a także zapoznał nas z korzyściami płynącymi ze wspólnego czytania. Ogromną chęć głośnego czytania wykazywali uczniowie z klasy VII :) ..... będziemy czytać wszyscy! Tu, w murach naszej szkoły nikt przez chwilę się nie nudzi, nieustannie gości nauka przez zabawę, a szkoła tętni radością i uśmiechem na twarzah nas wszystkich. Kolejne akcje przed nami :) :)

Galeria »

PROFILAKTYKA

Pogadanka nt. bezpieczeństwa

Data: 4.10.2017  Autor: Mirosława Jaciw

W środę, 27 września, w naszej Szkole policjanci z Posterunku Policji w Dzierzgoniu wygłosili dla uczniów klas starszych prelekcję na temat bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzemocy, przemocy rówieśniczej, bezpieczeństwa pieszego i rowerzysty na drodze.

Remonty 2017 (1). Remonty 2017 (2). Remonty 2017 (3). Remonty 2017 (4).

fot. M. Jaciw

KOMUNIKATY

Pomóżmy szkole w Bruku

Data: 2.10.2017  Autor: admin

Pomóżmy sąsiadom: Szkole Podstawowej w Bruku, w zdobyciu książek do szkolnej biblioteki. Wystarczy zalogować się lub założyć konto na stronie www.empik.com/biblioteki i głosować.
Więcej na:

facebooku SP Bruk »

do góry strony

SPORT

Bieg na orientację

Data: 30.09.2017  Autor: admin

W lesie nieopodal Kielm odbył się dziś bieg na orientację, który był jednocześnie IV Otwartymi Mistrzostwami Powiatu Sztumskiego, V Otwartymi Mistrzostwami Gminy Dzierzgoń oraz III Mistrzostwami Zespołu Szkół w Dzierzgoniu w Biegu na Orientację. Naszą Szkołę w zawodach reprezentowali: Inez Branecka (klasa IV), Amelia Chwesiuk (III), Oliwia Fil (VI), Nadia Kawicka (IV), Karol Kruszewski (IV), Dagmara Kulig (VI), Krzysztof Laborowski (VI), Nadia Lip (V), Sebastian Lis (VI), Oliwia Mamczyńska (VI), Igor Paliga (III), Karol Rumniak (VI), Zuzanna Sikora (VII), Eryk Sokalski (II), Katarzyna Szwamber (VII), Klaudia Tomaszewska (III), Natalia Winiarska (III), Sandra Wiśniewska (VII), Julia Wnuk (VII) oraz Igor Zieliński (VII).
Końcową klasyfikację naszych reprezentantów przedstawiono poniżej:

dziewczęta
K 10
  chłopcy
M 10
1. Klaudia Tomaszewska, klasa III   2. Eryk Sokalski, klasa II
3. Nadia Kawicka, IV   nkl Karol Kruszewski, IV
3. Nadia Lip, V   nkl Igor Paliga, III
5. Amelia Chwesiuk, III      
6. Natalia Winiarska, III      
7. Inez Branecka, IV      
K 13 M 13
1. Julia Wnuk, klasa VII   1. Igor Zieliński, klasa VII
2. Katarzyna Szwamber, klasa VII   2. Sebastian Lis, klasa VI
3. Sandra Wiśniewska, klasa VII   6. Krzysztof Laborowski, klasa VI
4. Dagmara Kulig, klasa VI   nkl Karol Rumniak, klasa VI
5. Oliwia Fil, klasa VI      
nkl Oliwia Mamczyńska, klasa VI      
nkl Zuzanna Sikora, klasa VII      

Gratulujemy wszystkim naszym uczniom godnego reprezentowania Szkoły, cieszymy się z zajętych miejsc, zaś Pani Iwonie Mikołajczak dziękujemy za zorganizowanie wyjazdu i opiekę nad uczniami w czasie zawodów.

Galeria »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Młodzieżowa Rada Miejska Gminy Dzierzgoń

Data: 29.09.2017  Autor: Ryszarda Błażejewska

W piątek, 29.09.2017 r., w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu odbyło się inauguracyjne zebranie XII kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Dzierzgoń, w którym wzięła udział uczennica naszej Szkoły Weronika Kruszewska. Życzymy jej owocnej pracy na rzecz młodzieży tak naszej szkoły, jak i całej gminy Dzierzgoń.

Remonty 2017 (14). Remonty 2017 (15). Remonty 2017 (16). Remonty 2017 (17). Remonty 2017 (18). Remonty 2017 (19).

fot. K. Zajkowska

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Powitanie jesieni

Data: 25.09.2017  Autor: Ryszarda Błażejewska

Dziś – 25 września, uczniowie kl. 0–III z naszej szkoły świętowali nadejście Jesieni 2017. :)
Wraz ze swoimi wychowawcami ubrały się w barwy jesieni. Wszystkie dzieci wesoło spędziły przerwy. Do zabawy szybko dołączyli uczniowie z klas najstarszych, świetnie integrując się z maluchami. :) W naszej szkole nie ma czasu na nudę. Uczymy się poprzez zabawę i śmiech jak przyjemnie i bezpiecznie spędzać wolny czas.

Galeria »

także na youtube »

SKKT „Sznurówka”

55 Rajd Jesienny po Wysoczyźnie Elbląskiej

Data: 23.09.2017  Autor: Jadwiga Blicharz

23 WRZEŚNIA wzięliśmy, po raz kolejny, udział w Rajdzie Jesiennym po Wysoczyźnie Elbląskiej. Przeszliśmy trasę ok. 8 km z Tolkmicka do Kadyn, gdzie odbyło się zakończenie rajdu. Były konkursy i pieczona w ognisku kiełbasa. Gratulujemy zdobytych nagród: Amelce Chwesiuk i Natalii Winiarskiej – w konkursie plastycznym oraz Norbertowi Kołodziejskiemu – w konkursie przyrodniczym. Następna wędrówka 3 grudnia. ZAPRASZAMY!

Galeria »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Data: 23.09.2017  Autor:  Katarzyna Zajkowska

PROTOKÓŁ Z WYBORÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU
UCZNIOWSKIEGO I POCZTU SZTANDAROWEGO
SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚWIĘTEGO WOJCIECHA
W BĄGARCIE

W dniu 22 września 2017 r. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego i wybory Pocztu Sztandarowego. Głosy oddawano na pierwszej długiej przerwie (11.30) pod nadzorem Komisji Wyborczej.
Po obliczeniu głosów podaje się do wiadomości wyniki:

 • uprawnionych do głosowania – 69 osób
 • oddanych głosów – 55, co stanowi 79,8 % wszystkich uprawnionych do głosowania, w tym:
  • głosów ważnych – 54
  • głosów nieważnych – 1

Procent głosów oddanych na poszczególnych kandydatów:

 • Klaudia Mączkowska – 16,98 %
 • Dagmara Kulig – 13,2 %
 • Weronika Kruszewska – 69,8 %

W związku z powyższym Komisja Wyborcza stwierdza, że Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego została WERONIKA KRUSZEWSKA.
Skład pierwszego Pocztu Sztandarowego:

 • chorąży – Igor Zieliński
 • przyboczne – Zuzanna Sikora, Katarzyna Szwamber

Podpisy członków Komisji Wyborczej
Katarzyna Zajkowska
Mirosława Jaciw
Karol Rumniak
Julia Wnuk

Galeria »

także na naszym szkolnym facebooku »

oraz facebooku Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Dzierzgoń »

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

SKŁAD RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

 • PRZEWODNICZĄCA RSU – Weronika Kruszewska
 • ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ – Klaudia Mączkowska
 • SEKRETARZ – Dagmara Kulig

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej i satysfakcjonującej pracy na rzecz społęczności szkolnej.

Do Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Dzierzgoń wybrano Weronikę Kruszewską.

Drugi Poczet Sztandarowy tworzyć będą: chorąży – Norbert Kołodziejski, przyboczne – Oliwia Fil i Klaudia Moroz.

∗ ∗ ∗ ∗ ∗

Gratulujemy Pani Katarzynie Zajkowskiej, opiekunce Samorządu Uczniowskiego, sprawnego zorganizowania i przeprowadzenia wyborów, zaś Pani Mirosławie Jaciw oraz Julii Wnuk i Karolowi Rumniakowi dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu wyborów.

KOMUNIKATY

Ubezpieczenie uczniów

Data: 23.09.2017  Autor:  Renata Leoniak

Szanowni Rodzice!
Ubezpieczenie dzieci w bieżącym roku szkolnym 2017/2018 w Towarzystwie Ubezpieczeniowym InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group:
Polisa: EDU-A/P numer 045531
W związku z tym proszę o opłacanie składek na ubezpieczenie w wysokości 36 zł/dziecka w Sekretariacie Szkoły do dnia 30.09.2017 r.
(konieczność złożenia podpisu rodzica lub opiekuna prawnego na liście dzieci ubezpieczonych).

Zakres ochrony ubezpieczeniowej uczniów - rok szkolny 2017/2018.

KOMUNIKATY

Dowozy szkolne ze Świętego Gaju i Jankowa

Data: 20.09.2017  Autor:  admin

Uwaga: w związku z zalaniem przez powódź drogi w okolicy Świdów i trudnościami SPKS Dzierzgoń, zawiesza się jutrzejsze i piątkowe dowozy i odwozy dzieci ze Świętego Gaju i Jankowa. Rodziców uczniów uprasza się o, w miarę możliwości, przywiezienie i odwiezienie dzieci do/ze Szkoły własnym transportem; samochody osobowe mogą przejechać drogą Jankowo–Protowo–Dzierzgoń–Bągart lub Święty Gaj–Stare Dolno–Zwierzno–Jasna–Bągart.
Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy i zapewniamy, iż czynione są intensywne starania jak najwcześniejszego przywrócenia dowozów szkolnych z tych miejscowości.

KOMUNIKATY

Szkolne remonty

Data: 16.09.2017  Autor:  admin

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy z pożytecznymi zmianami. Dzięki staraniom władz gminnych i rodziców wykonaliśmy następujące remonty:
W ramach unijnego programu "Wzmacniamy gminne przedszkola – cykl kompleksowych działań na rzecz rozwoju i poprawy jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Dzierzgoń", w którym bierze udział gmina Dzierzgoń, zamontowaliśmy w szkole dodatkowe, jakże potrzebne, poprawiające bezpieczeństwo poręcze oraz wyremontowaliśmy łazienki w oddziale przedszkolnym (patrz poniższe zdjęcia).

Remonty 2017 (1). Remonty 2017 (2). Remonty 2017 (3). Remonty 2017 (4).

 

Remonty 2017 (5). Remonty 2017 (6). Remonty 2017 (7). Remonty 2017 (8).

 

Dzięki staraniom rodziców wymieniliśmy komputery w sali komputerowej; swoimi parametrami całkowicie spełniają one współczesne wymagania potrzebne do nauki informatyki. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom i rodzicom, którzy pomogli szkole w pozyskaniu darczyńców.
Serdecznie dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Dzierzgoniu i Paniom Dobrosławie Frątczak i Agnieczce Sikorze; firmie "Jasna–Pol", Panu Jensowi Knudsen Mollerowi i Pani Dorocie Lip; Regionalnemu Towarzystwu Inwestycyjnemu w Dzierzgoniu, Panu Leszkowi Sarnowskiemu i Pani Wiolecie Fil.

Remonty 2017 (9). Remonty 2017 (10). Remonty 2017 (11). Remonty 2017 (12). Remonty 2017 (13).

W mijającym roku z budżetu szkoły – znacznie zwiększonemu przez Urząd Miejski i Radę Miasta w Dzierzgoniu, za co serdecznie dziękujemy – dokonaliśmy generalnego remontu dwóch sal lekcyjnych: nr 12 przy szatni oraz nr 20, powstałej z połączenia dwóch sal po oddziale przedszkolnym; zerówka została przeniesiona do sali, w której była świetlica szkolna.

Remonty 2017 (14). Remonty 2017 (15). Remonty 2017 (16). Remonty 2017 (17). Remonty 2017 (18). Remonty 2017 (19).

 

Remonty 2017 (20). Remonty 2017 (21). Remonty 2017 (22). Remonty 2017 (23).

 

W ramach programu unijnego "Wspieramy gminne przedszkola...", o którym pisaliśmy powyżej, nareszcie mamy plac zabaw dla dzieci młodszych.

Remonty 2017 (24). Remonty 2017 (25). Remonty 2017 (26). Remonty 2017 (27). Remonty 2017 (28). Remonty 2017 (29).

fot. W. Szulga

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy organowi prowadzącemu – Urzędowi Miejskiemu i Radzie Miasta w Dzierzgoniu – oraz sponsorom za środki przeznaczone na wzmocnienie bazy lokalowo–dydaktycznej Szkoły, a naszym uczniom życzymy samych piątek i szóstek, zaś ich rodzicom zadowolenia i satysfakcji ze współpracy ze Szkołą.

KOMUNIKATY

Dowozy/odwozy

Data: 12.09.2017  Autor:  admin

Informujemy, że od najbliższego poniedziałku, 18.09.2017 r., poranne dowozy do Szkoły i popołudniowe odwozy ze Szkoły będą odbywały się na zasadach takich samych jak w ubiegłym roku szkolnym. Rano będą dwa kursy z Jasnej, zaś po południu także dwa kursy odwożące dzieci o praktycznie tych samych godzinach jak ubiegłoroczne.
Za rozwiązanie – już byłego :) – problemu, dziękujemy Burmistrzowi Dzierzgonia Pani Elżbiecie Domańskiej oraz Prezes SPKS Dzierzgoń Pani Ewie Konarskiej.


Uwaga: ze względów technicznych przez kilka najbliższych dni poranny dowóz uczniów do szkoły na trasie Jasna–Bągart odbywać się będzie jednym, pierwszym, kursem.
Za tę niedogodność bardzo przepraszamy i informujemy, że trwają prace nad przywróceniem dwóch porannych kursów.


 

Dożynki gminne

Data: 3.09.2017  Autor:  admin

Reprezentując naszą Szkołę, poczet sztandarowy uczestniczył dziś w dożynkach gminnych, które odbyły się w Bągarcie. Dziękujemy organizatorom dożynek za zaproszenie i składamy wszystkim rolnikom wyrazy najgłębszego uznania dla ich pracy oraz życzenia wszelkiej pomyślności.
Dziękujemy pocztowi sztandarowemu: Paniom Krystynie Kruszewskiej, Dorocie Szwamber i Panu Sławomirowi Sitkowi za godne reprezentowanie naszej Szkoły.

 

Rok szkolny 2017/2018 się zbliża

Data: 1.09.2016  Autor:  admin

Już za kilka dni, 4 września, w poniedziałek, mszą świętą w kościele w Bągarcie o godzinie 8.00 rozpoczniemy nowy rok szkolny 2017/2018.
Dowozy na rozpoczęcie roku szkolnego, jak co roku, będą w Jasnej parę minut po godzinie 7.00, zaś w Jankowie i Świętym Gaju około 7.30.

do góry strony

Strona napisana przez Wincentego Szulgę.
Copyright © 2009 – 2018 Szkoła Podstawowa im. Świętego Wojciecha w Bągarcie.