Gdańsk   >>>   Sztum   >>>   Dzierzgoń   >>>   Bągart

Archiwum wiadomości

rok szkolny 2018/2019rok szkolny 2017/2018rok szkolny 2016/2017rok szkolny 2015/2016
rok szkolny 2014/2015rok szkolny 2013/2014rok szkolny 2012/2013rok szkolny 2011/2012

rok szkolny 2010/2011

wrzesień 2010październik 2010listopad 2010grudzień 2010styczeń 2011luty 2011
marzec 2011kwiecień 2011maj 2011czerwiec 2011

rok szkolny 2009/2010


Koniec roku szkolnego

Data: 22.06.2011  Autor: Wincenty Szulga

Zakończył się kolejny rok szkolny. W naszej Szkole 24 uczniów zostało jej absolwentami, z tego 9 ukończyło Szkołę z wyróżnieniem, dołączając do grona najlepszych absolwentów. Oto oni:

 1. Czaja Pamela   średnia ocen: 4,82   sprawowanie: wzorowe
 2. Krauze Angelika   4,82   wzorowe
 3. Lezner Małgorzata   5,09   wzorowe
 4. Link Marika   5,55 (najwyższa średnia w szkole! :) )   wzorowe
 5. Nazarewicz Karolina   5,18   wzorowe
 6. Nazarewicz Nikola   5,09   wzorowe
 7. Panek Magdalena   5,55 (najwyższa średnia w szkole! :) )   wzorowe
 8. Trzaska Joanna   5,36   wzorowe
 9. Wesołowski Wojciech   5,27   bardzo dobre

Klasę V z wyróżnieniem ukończyły następujące osoby:

 1. Grzybowska Patrycja   średnia ocen: 5,09   sprawowanie: wzorowe
 2. Sikora Aleksandra   4,82   wzorowe
 3. Szulga Karolina   5,36   wzorowe

W klasie IV najlepszymi okazali się:

 1. Blicharz Krzysztof   średnia ocen: 5,27   sprawowanie: wzorowe
 2. Link Konrad   5,27   wzorowe
 3. Szota Kornelia   5,00   wzorowe
 4. Szwamber Magdalena   4,82   wzorowe
 5. Wangin Karolina   4,82   wzorowe

I wśród maluszków (klasy I–III) nie brakowało nagród i wyróżnień.
Gratulujemy! Nie tylko wyróżnionym, ale wszystkim naszym uczniom!

Galeria »

A teraz są

WAKACJE!!!

Konkurs na „Sportowca Fair Play” – maj 2011

Data: 7.06.2011  Autor: Wincenty Szulga

Laureatami Konkursu na „Sportowca Fair Play” w maju 2011 roku zostali: Nikola Nazarewicz oraz Tomasz Struzik.
Nikola, która została po raz drugi laureatką tego Konkursu, tym razem potrafiła zdobyć się na odwagę przyznania się, że jej wygrana w zawodach – nie z jej winy – nie była całkowicie zgodna z zasadami fair play; jej apelacja jednak nie została przez jury zawodów uwzględniona. Tomek na co dzień umie godzić zaangażowanie w rywalizację sportową z zasadami fair play.
Cieszymy się z takich postaw naszych wychowanków i z radością dopisujemy Ich do listy wcześniejszych laureatów konkursu – za luty, marzec i kwiecień.

Dzień Szkoły bez Przemocy

Data: 7.06.2011  Autor: Mirosława Jaciw

zachowaj trzeźwy umysł

Ogólnopolski Dzień Szkoły bez Przemocy
pod hasłem
„Jestem OK, postępuję FAIR PLAY!”
w Szkole Podstawowej
im. Świętego Wojciecha w Bągarcie

szkoła bez przemocy

W poniedziałek, 6 czerwca 2011 r., obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Bągarcie Dzień Szkoły bez Przemocy, którym podsumowaliśmy już V edycję programu społecznego dzienników regionalnych, Fundacji Orange oraz Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON „Szkoła bez Przemocy” w roku szkolnym 2010/2011. To ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły bezpiecznej i przyjaznej, połączyliśmy z realizacją Kampanii profilaktyczno–edukacyjnej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2011”.

Zasadniczym celem kampanii, podejmującej problem profilaktyki uzależnień jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych. Niewątpliwym jej atutem są znani sportowcy, którzy swym autorytetem wspierają projekt, m.in. Robert Korzeniowski, Adam Małysz, Marek Kamiński, a w tym roku Marcin Lewandowski. Przykład sławnych osobowości zainspirował nas do przygotowania Dnia Szkoły bez Przemocy w myśl iście sportowego hasła: „Jestem OK, postępuję fair play!”.

Po rozpoczęciu obchodów, dyrektor Szkoły Pan Andrzej Kapczyński życzył miłej zabawy i przekazał uczniom słodkie upominki. Następnie została odczytana i przypomniana jakże ważna w Naszej Szkole „Deklaracja Szkoły bez Przemocy” oraz przedstawiono zwycięzców ogłoszonego w lutym 2011 r., comiesięcznego konkursu na „Sportowca Fair Play”, którymi w maju zostali Nikola Nazarewicz (klasa VI) oraz Tomasz Struzik (klasa VI).

W kolejnej części Dnia Szkoły bez Przemocy przeprowadzone zostały międzyklasowe rozgrywki sportowe. Uczniowie klas 0–III wzięli udział w wyścigach zwinnościowo–sprawnościowych. Klasy starsze, IV–VI, najpierw wykazały się swoją wiedzą w konkursie tematycznym przeprowadzonym w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, a następnie rozegrały turniej gry w siatkówkę pod hasłem „Stosujemy zasady fair play”.

Niewątpliwą atrakcją i punktem kulminacyjnym dnia był Międzypokoleniowy Mecz Piłki Siatkowej uczniowie kontra nauczyciele i rodzice. Nie podamy zwycięzców – po pierwsze nie to było najważniejsze, a po drugie w kolejnych setach składy tak radośnie się pomieszały, że sama gra stała się przyjemnie rekreacyjną.

Wspaniałą atmosferę dodatkowo podgrzewali uczniowie wcześniej przygotowanymi hasłami propagującymi zachowania pozytywne oraz piętnującymi negatywne. Wykorzystując je jako kulturalny doping na czas trwania całej imprezy, jednocześnie sprzeciwili się wandalizmowi i agresji, tak niestety powszechnym wśród współczesnych pseudokibiców – „miłośników sportu”. Bierzmy więc przykład z uczniów Naszej Szkoły. Postępujmy fair play!!!

Serdecznie dziękujemy Panu Wincentemu Szuldze za nieocenione zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie części sportowej Ogólnopolskiego Dnia Szkoły bez Przemocy oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzierzgoniu za wsparcie finansowe tegoż przedsięwzięcia.

Galeria »

Turniej Piłki Nożnej

Data: 5.06.2011  Autor: Wincenty Szulga

W czwartek, 2 czerwca, wzięliśmy udział w Turnieju Piłki Nożnej rozgrywanym na orliku w Mikołajkach Pomorskich. Po eliminacjach grupowych, w których nasi chłopcy wygrali z Cieszymowem II 4:0 oraz minimalnie przegrali 1:2 z Dzierzgoniem, nasza reprezentacja pewnie wygrała 3:1 z Mikołajkami Pomorskimi zajmując III miejsce wśród 6 startujących drużyn. Gratulujemy naszym chłopcom udanego występu!

Galeria »

Dzień Dziecka

Data: 5.06.2011  Autor: Wincenty Szulga

Jak co roku, tak i w tym, 1 czerwca, w naszej Szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji były życzenia i słodycze dla naszych pociech, zapoznali się oni z pokazem ratownictwa medycznego, poznali sprzęt przeciwpożarowy przedstawiony przez Ochotniczą Straż Pożarną z Dzierzgonia. Odbył się Mini Playback Show oraz Quiz przeciwpożarowy. A to wszystko przy jakże smakowicie pachnących kiełbaskach z grilla.

Galeria »

do góry strony

Dzień Matki

Data: 29.05.2011  Autor: Wincenty Szulga

Tak jak co roku, tak i w tym, 26 maja, w czwartek, nasze maluszki z klas młodszych zaprosiły swoje Mamy, by złożyć im moc najserdeczniejszych życzeń. Przedstawiły Im piękne wierszyki i piosenki, zaprezentowały tańce i grę na fletach; a nasze maluszki zostały przygotowane przez Panie z klas młodszych: Ryszardę Błażejewską, Marzennę Kapczyńską, Irenę Szulgę i Iwonę Szulgę.
W dalszej części tego Święta, Mamy wraz ze swymi pociechami wzięły udział w przezabawnych konkursach przygotowanych przez Panią Ryszardę Błażejewską.
A jak pięknie było, „opowie” Wam galeria, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.

Galeria »

Oko w oko z gepardem stanęły maluchy z Bągartu

Data: 29.05.2011  Autor: Ryszarda Błażejewska

Dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Bągarcie, dzień 19 maja 2011 roku przepełniony był wrażeniami i atrakcjami. Wraz z nauczycielami i rodzicami spędzili go w towarzystwie zwierząt z oliwskiego zoo. Dzieci po raz pierwszy miały okazję zobaczyć z bliska m.in. żyrafy, słonie, krokodyle, gepardy. Jednak największe wrażenie wywarły na nich małe małpki chowające się w objęciach swoich mam. Atrakcją była przejażdżka kolejką po najciekawszych miejscach ZOO, podczas której dowiedzieliśmy się dużo na temat życia tamtejszych zwierząt. Moc wrażeń dzieciom dostarczyła wizyta w parku dinozaurów, gdzie bawiły się i chowały w paszczach tych olbrzymów pozując do zdjęć. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie „Daru Pomorza”. Dzieci miały możliwość siąść za ster i przeprowadzić pogawędkę z marynarzami. Obowiązkowym punktem wycieczki były szaleństwa na nadbałtyckiej plaży oraz sprawdzenie przez dzieci temperatury i czystości morskiej wody.
Wycieczka zakończyła się posiłkiem w Mc Donaldzie oraz sesją rewelacyjnych, trójwymiarowych zdjęć. Około godz. 21 wróciliśmy do Bągartu zmęczeni, z bagażem doświadczeń i wrażeń, ale wciąż w doskonałych nastrojach.

VI Bieg Papieski

Data: 5.06.2011  Autor: Wincenty Szulga

18 maja wzięliśmy udział w VI Biegu Papieskim organizowanym przez Gimnazjum w Dzierzgoniu. W tym roku pojechaliśmy, pobiegliśmy i... gratulujemy Wojtkowi Demczukowi zajęcia II miejsca w kategorii chłopców szkół średnich.

Galeria »

Wyjazd do multikina

Data: 22.05.2011  Autor: Nikola Nazarewicz (klasa VI)

11.05. br. byliśmy w multikinie w Elblągu na filmie animowanym „Gnomeo i Julia”.
Wyjechaliśmy z Bągartu wesołym autobusem. Na miejscu kupiliśmy bilety i smakołyki. Później prosto na seans, kurtyna w górę i zaczęło się. Jedni się śmiali w niebogłosy, innych mniej to interesowało, ale każdemu się spodobał jakiś moment. Moim zdaniem najbardziej się podobali flaming oraz krasnal w śmiesznym stroju kąpielowym. Potwierdzili to nasi młodsi znajomi. Pod koniec filmu okazało się, że Gnomeo i Julia są razem bez żadnych zobowiązań. Ucieszyliśmy się szczęśliwym zakończeniem filmu i wróciliśmy do domu z wielkim uśmiechem na twarzy. Każdy jeszcze nie raz rozpocznie temat filmu „Gnomeo i Julia”.
Dziękujemy Pani Eli Nowak za zorganizowanie tak miłego wyjazdu.

Przedstawienie o świętym Wojciechu

Data: 22.05.2011  Autor: Wincenty Szulga

W ramach „Uczty Wojciechowej” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Świętego Gaju, nasi uczniowie przygotowali przedstawienie nt. życia świętego Wojciecha. Inscenizacja ta została pokazana na mszy świętej w kościele w Świętym Gaju 8 maja 2011 r.
Uczniowie w przepiękny sposób pokazali młode lata Wojciecha oraz Jego pobyt w szkole w Magdeburgu. Przedstawienie zostało obejrzane z wielkim zainteresowaniem i, jak wieść gminna niesie, bardzo się podobało.
Serdecznie dziękujemy Paniom Irenie Szuldze oraz Zofii Wnuk, nauczycielkom naszej Szkoły, za przygotowanie tej sztuki teatralnej.

Galeria »

Rocznica Konstytucji 3 Maja

Data: 4.05.2011  Autor: Wincenty Szulga

Dziś krótkim lecz pięknie przygotowanym i przedstawionym przez uczennice klasy V odczytem przedstawionym na apelu szkolnym uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja; pierwszej w Europie, a drugiej w świecie.
Uczennice te przygotowała Pani Jadwiga Blicharz, nauczycielka historii, za co Jej serdecznie dziękujemy.

fot. Dorota Gwiazdowska (klasa VI)

Konkurs na „Sportowca Fair Play” – kwiecień 2011

Data: 4.05.2011  Autor: Wincenty Szulga

Laureatami Konkursu na „Sportowca Fair Play” w kwietniu 2011 roku zostali: Nikola Nazarewicz oraz Mateusz Dubień.
Nikola na co dzień umie godzić wielką ambicję i zaangażowanie w rywalizację sportową z zasadami fair play. Z kolei Mateusz w sposób zdecydowany, rzeczowy i – co najważniejsze – zachowując zasady fair play, uspokoił swego kolegę, który w czasie gry w piłkę nożną zachowywał się w sposób niesportowy w stosunku do innego kolegi. Brawo Mateusz! Warto nadmienić, iż Mateusz laureatem Konkursu na „Sportowca Fair Play” został po raz drugi – wcześniej zdobył ten tytuł w lutym.
Cieszymy się z takich postaw naszych wychowanków i z radością dopisujemy Ich do listy wcześniejszych laureatów konkursu – za luty i marzec.

do góry strony

wielkanoc

Niech Wam, Drodzy Mili,
będzie wiosennie, słonecznie, świątecznie!
Niech cieszą Wasze oczy kolorowe pisanki i wielkanocne baranki.
Niech się w śmigus-dyngus woda na Was leje,
a wielkanocny zając przyniesie radość i nadzieję.

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkiej Nocy

Święto Szkoły

Data: 23.04.2011  Autor: Wincenty Szulga

W środę, 20.04.2011 r., obchodziliśmy Święto Szkoły. Swą obecnością zaszczycili nas znamienici Goście z Panem Mirosławem Żywickim, sekretarzem gminy Dzierzgoń oraz Rodzicami, na czele.
Po mszy świętej i części oficjalnej, która odbyła się na dziedzińcu Szkoły, przeszliśmy na salę wiejską, gdzie obejrzeliśmy żywą lekcję historii w wykonaniu Bractwa KERIN, które w niezwykle interesujący sposób przedstawiło nam czasy, w których żył święty Wojciech. Następnie ksiądz Waldemar Joniak wygłosił ciekawy referat na temat chrystianizacji Polski.
Po obejrzeniu przygotowanych w – jak wieść gminna niesie :) – pięknie przy­strojonej Szkole stosownych i – jak druga wieść gminna niesie :) – ciekawych wystaw i prezentacji, Święto Szkoły zakończyliśmy II biegiem wojciechowym.
Za pomoc w przygotowaniach dziękujemy serdecznie naszym sponsorom: Paniom Dorocie Nazarewicz i Małgorzacie Panek oraz Panu Andrzejowi Sokalskiemu. Dziękujemy także Pani Elżbiecie Lis za narysowanie tak ładnych plansz potrzebnych do rozegrania II biegu wojciechowego.

Przepraszamy, ale galeria z przyczyn obiektywnych będzie – a będzie! :) – zamieszczona w później­szym terminie.

15 kwietnia 2011 r. zmarła

Pani Halina Kołakowska

wieloletnia nauczycielka naszej Szkoły.

W latach 1960 – 1965 była nauczycielką w Szkole Podstawowej w Jankowie. Od roku 1965 do 1997 nauczała w Szkole Podstawowej w Bagarcie, gdzie w latach 1968–1969 pełniła funkcję kierownika szkoły. Przekazywała nam nie tylko wiedzę, ale także krzewiła kulturę i uczyła zasad dobrego zachowania. Zapisała się w naszej pamięci jako osoba całkowicie pochłonięta nauczaniem, które było dla Niej pasją.

Cześć Jej pamięci.

Jej wychowankowie

III Gminna Impreza Profilaktyczna – „Lepiej przeciwdziałać”

Data: 9.04.2011  Autor: pedagog Mirosława Jaciw

7 kwietnia 2011 r., z okazji Światowego Dnia Zdrowia przedsta­wiciele naszej szkoły uczestniczyli w Konferencji pod hasłem „Lepiej przeciwdziałać” (w odniesieniu do problematyki uzależnień oraz wan­dalizmu wśród nieletnich), zorganizowanej przez pedagogów szkolnych w ramach III Gminnej Imprezy Profilaktycznej.

Tego dnia w auli Zespołu Szkół w Dzierzgoniu przywitaliśmy wspaniałych gości reprezentujących ważne instytucje, z którymi współpracuje nasza szkoła – Urząd Miasta w Dzierzgoniu, Poradnię Psychologiczno–Pedagogiczną w Sztumie, Komendę Powiatową Policji w Sztumie, Sąd Rejonowy w Kwidzynie, Dzierzgoński Ośrodek Kultury w Dzierzgoniu.

Po powitaniu uczestników i zaproszonych gości przez Panią Danutę Komar–Bruniecką, jak zwykle ciepło powitał wszystkich zebranych także Burmistrz Dzierzgonia – Pan Kazimierz Szewczun.

Następnie Pan Dariusz Browarczyk przedstawił wyniki badań ankietowych przeprowadzonych przez Młodzieżową Radę Gminy Dzierzgoń (mamy tam też swoją reprezentantkę!!! – pozdrawiamy Nikolę! :)) wśród starszych uczniów szkół z naszej gminy.

Analizie poddano dwa obszary zagrożeń występujących wśród nieletnich:

 • – „Wandalizm w naszej gminie„,
 • – ”Jak walczyć z narkomanią?”.

Adekwatnie do wyników diagnozy ustosunkowali się zabierający głos zaproszeni prelegenci – psycholog z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej oraz funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji ze Sztumu.

W dalszej kolejności, kurator reprezentująca Sąd Rejonowy w Kwidzynie w niezwykle pouczający sposób przedstawiła rolę Sądu Rejonowego w postępowaniu w sprawach nieletnich oraz omówiła stosowane środki zapobiegawcze.

Na koniec pierwszej części konferencji dyrektor Dzierzgońskiego Domu Kultury, Pan Wojciech Demko przedstawił alternatywne wobec zachowań destrukcyjnych formy spędzania wolnego czasu, zapraszając dzieci i młodzież całej Gminy Dzierzgoń do korzystania przez nich z oferty zajęć (taneczne, lekcje gry na instrumentach muzycznych, plastyczne i in.), które odbywają się w Domu Kultury.

Po przerwie, jeszcze kilka ważnych wskazówek na temat zasad zdrowego stylu życia w wykonaniu dziewcząt z Młodzieżowej Rady, a następnie przedstawiciele komisji składającej się z zaproszonych gości ogłosili zwycięzców ogłoszonego przez pedagogów szkolnych Międzyszkolnego Plastycznego Konkursu Profilaktycznego „Wybierz życie! Rzuć palenie, branie, picie!”.

Było nam szczególnie miło, że wśród laureatów znalazły się dwie uczennice kl. V naszej szkoły – Katarzyna Kruszewska oraz Karolina Szulga. Gratulacje za oryginalną pomysłowość wykonania plakatu!!! Po tak miłym akcencie kończącym tę wspaniałą i pouczającą imprezę, pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Do zobaczenia za rok, na kolejnej Gminnej Imprezie Profilaktycznej!!!

Galeria »

Zbieramy plastikowe nakrętki

Data: 4.04.2011  Autor: Wincenty Szulga

Mamy juz efekty ogłoszonej niedawno akcji zbierania plastikowych nakrętek. Cieszymy się, że akcja ta spotkała się w naszej Szkole z tak dużym odzewem. Dzięki Waszemu zaangażowaniu uzbieraliśmy już cały wór nakrętek! :)
Przypominamy, że nakrętki zbieramy do końca roku szkolnego. Przynoście ich jak najwięcej! Dzięki temu pomożemy i chorym dzieciom, i naszemu środowisku!

Konkurs na „Sportowca Fair Play” – marzec 2011

Data: 4.04.2011  Autor: Wincenty Szulga

Laureatami Konkursu na „Sportowca Fair Play” w marcu 2011 roku zostali: Magdalena Szwamber oraz Marcin Lezner.
Magda swą postawą okazywaną na zawodach sportowych oraz lekcjach wychowania fizycznego udowodniła, iż kieruje się zasadami fair play na co dzień. Z kolei Marcin, grając w unihokeja, przekonał sędziego i swego parnera, że strzelona przez niego bramka została zdobyta w sposób nieprzepisowy.
Cieszą powyższe postawy naszych wychowanków i z radością dopisujemy Ich do listy wcześniejszych laureatów konkursu.

do góry strony

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Data: 28.03.2011  Autor: Wincenty Szulga

Dziś w Szkole Podstawowej w Bruku odbyły się eliminacje gminne Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, w których udział wzięły reprezentacje szkół podstawowych naszej gminy: SP Bągart, SP Bruk i SP Dzierzgoń. Zawodnicy najpierw rozwiązywali testy sprawdzające ich znajomość ruchu drogowego, a następnie sprawdzono ich umiejętność jazdy na torze rowerowym. Po zaciętej i emocjonującej walce nasza drużyna, w składzie Michał Demczuk, Adrian Golędzik i Maciej Szwamber (wszyscy z klasy V), zajęła III miejsce. Miejmy nadzieję, że zdobyte przez nich doświadczenie zaprocentuje w przyszłorocznych eliminacjach.
Dziękujemy Pani Annie Kani, nauczycielce techniki w naszej Szkole, za przygotowanie drużyny do zawodów oraz opiekę nad nią sprawowaną w czasie turnieju.

Powitanie wiosny

Data: 21.03.2011  Autor: Wincenty Szulga

Dziś w jakże pięknym, barwnym i – jak przystało na tradycję – hałaśliwym orszaku, poszliśmy pożegnać zimę i przywitać wiosnę! Z uśmiechem na ustach, stosownymi okrzykami, dmiąc w trąbki i dzwoniąc dzwonkami przemasze­rowaliśmy nad rzekę, gdzie zrobiliśmy to, na co tak długo czekaliśmy! Wrzuciliśmy do rzeki wcześniej przygotowane marzanny, symbol już zbyt długo trwającej zimy. Niech zabiorą ze sobą zimę i popłyną do morza!
A my witamy wiosnę! :)
Dziękujemy Pani Marzenie Galińskiej, opiekunce Samorządu Uczniowskiego, za sprawne zorganizowanie i przeprowadzenie powitania Pani Wiosny.

Nasz pochód się podobał Pani Wiośnie! Dziś widzieliśmy boćka! – to wiadomość dla tych, którzy chcieli mieć to na piśmie. ;)

Galeria »

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Data: 17.03.2011  Autor: Joanna Trzaska (klasa VI)

konkurs_kangurDziś, 17 marca, odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur”. Wszyscy zebraliśmy się w sali. Najpierw dostaliśmy karty do kodowania, potem testy. I się zaczęło. Panowało wielkie napięcie – to było straszne! Byliśmy bardzo zestresowani. Konkurs trwał 75 minut, czyli 1 godzinę i 15 minut (ta uczestniczka napewno będzie miała bardzo dobry wynik! ona wie, że 75 minut, to 1 godzina i 15 minut! – przypis Redakcji). W ostatnich 15 minutach zaczęliśmy kodować odpowiedzi. Wkrótce Pani powie, że mamy odłożyć długopisy. Wyników spodziewamy się niedługo.
Dziękujemy za zorganizowanie tego konkursu i liczymy na dobre jego wyniki.SPORT

Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt

Data: 14.03.2011  Autor: Wincenty Szulga

W dniu dzisiejszym, tj. 14.03.2011 r., w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt szkół podstawowych naszej gminy. Każdą szkołę reprezentowały po dwie drużyny, które zostały rozlosowane do dwóch grup. Grupę I tworzyły następujące drużyny: Bągart II, Bruk I, Dzierzgoń I, zaś grupa II składała się z zespołów: Bągart I, Bruk II, Dzierzgoń II.
Wyniki meczów grupowych okazały się następujące:
• grupa I: Bągart II – Dzierzgoń I 0 : 3, Bągart II – Bruk I 0 : 1, Dzierzgoń I – Bruk I 2 : 0;
• grupa II: Bruk II – Dzierzgoń II 1 : 6, Bruk II – Bągart I 0 : 1, Dzierzgoń II – Bągart I 0 : 0.
Drużyny, które wygrały grupy zagrały mecz o I miejsce, drużyny, które zajęły 2 miejsce w grupie rozegrały mecz o III miejsce, zaś ostatnie zespoły z poszczególnych grup walczyły o miejsce V. Mecze te skończyły się następującymi wynikami:
• mecz o I miejsce: Dzierzgoń I – Dzierzgoń II 3 : 1;
• mecz o III miejsce: Bruk I – Bągart I 0 : 0; 2 : 1 w rzutach karnych;
• mecz o V miejsce: Bągart II – Bruk II 0 : 3.
Ostatecznie poszczególne drużyny zajęły miejsca:

 1. Dzierzgoń I
 2. Dzierzgoń II
 3. Bruk I
 4. Bągart I
 5. Bruk II
 6. Bągart II

Podsumowując należy powiedzieć, że nasze dziewczęta grały dobrze – tak jak nasi chłopcy; ale... no cóż? Czy zawsze musimy wygrywać? Teraz odpoczywaliśmy ;), a wygramy nastę­pnym razem!

Dziękujemy organizatorom oraz sędziemu głównemu, wuefistom z SP Bruk i SP Dzierzgoń, za – jak zawsze, jak zawsze – profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie turnieju.

Galeria »

Kiermasz książek

Data: 12.03.2011  Autor: Karolina Szulga (klasa V)

Wszystkich wielbicieli książek zapraszamy od poniedziałku, 14.03.2011 r., do biblioteki szkolnej. Odbywać się w niej będzie, przez kilka dni, kiermasz książek zorganizowany – już nie pierwszy raz – przez Panie: Jadwigę Blicharz, Renatę Leoniak i Elżbietę Nowak. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!
Książki piękne i ciekawe, a ceny przystępne – warto przyjść i kupić!

SPORT

Mistrzostwa Gminy Dzierzgoń w Tenisie Stołowym

Data: 5.03.2011  Autor: Wincenty Szulga

Wczoraj, 4.02.2011r., w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu odbyły się Mistrzostwa Gminy Dzierzgoń w Tenisie Stołowym.
Jak wypadli nasi? Przyjechali. Zagrali. Wygrali!
Z kronikarskiego obowiązku poniżej podajemy ostateczną klasyfikację Mistrzostw zarówno w punktacji indywidualnej, jak i zespołowej.

klasyfikacja indywidualna

dziewczęta   chłopcy
1. Lezner Małgorzata SP Bągart   1. Sitek Jakub SP Bągart
2. Kruczkowska Marta SP Bągart   2. Dubień Mateusz SP Bągart
3. Nazarewicz Nikola SP Bągart   3. Wesołowski Wojciech SP Bągart
4. Panek Magdalena SP Bągart   4. Struzik Tomasz SP Bągart
5. Najman Karolina SP Bruk   5. Procyk Maciej SP Dzierzgoń
6. Krajewska Dorota SP Bruk   6. Brudnicki Kacper SP Dzierzgoń
7. Białecka Karolina SP Dzierzgoń   7. Lis Grzegorz SP Dzierzgoń
8. Besaraba Aleksandra SP Bruk   8. Łomniak Wojciech SP Bruk
9. Wronka Wiktoria SP Dzierzgoń   9. Tomaszewski Aleksander SP Bruk
10. Krajewska Malwina SP Dzierzgoń   10. Gajewski Oskar SP Dzierzgoń
        11. Pyrek Piotr SP Bruk
        12. Nowakowski Brajan SP Bruk

punktacja drużynowa

dziewczęta   chłopcy
1.   SP Bągart   1.   SP Bągart
2.   SP Bruk   2.   SP Dzierzgoń
3.   SP Dzierzgoń   3.   SP Bruk

Gratulujemy reprezentantom naszej Szkoły osiągnięcia tak pięknych wyników w Mistrzostwach Gminy Dzierzgoń w Tenisie Stołowym.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za grę fair play, zaś organizatorom, wuefistom z SP Dzierzgoń, za profesjonalne przygotowanie sali oraz stworzenie sympatycznej atmosfery, w jakiej rozgrywane były Mistrzostwa.

Galeria »

do góry strony

SPORT

Konkurs na „Sportowca Fair Play” – luty 2011 r.

Data: 28.02.2011  Autor: Wincenty Szulga

Już są pierwsi laureaci Konkursu na „Sportowca Fair Play”. Wcielili oni w życie ideały sportowej rywalizacji fair play opartej na uczciwości, honorze, sprawiedliwości oraz poszanowaniu przeciwnika i reguł gry, a tym samym zdobyli zaszczytne miano Sportowca Fair Play w lutym 2011 roku.
Wśród dziewcząt na te wyróżnienie zasłużyła Pamela Czaja, zaś wśród chłopców wyróżniony został Mateusz Dubień.
Pamela, grając w warcaby mecz, którego wygranie z bardzo dużym prawdopodobieństwem pozwalałoby jej na dostanie się do ścisłego finału, zwróciła przeciwniczce uwagę, iż przeoczyła ona bicie dwóch pionków Pameli. Rywalka musiała cofnąć swój ruch i dokonać bicia dwóch pionków Pameli; spieszymy dodać, iż Pamela ten mecz wygrała. :)
Mateusz został wyróżniony tym zaszczytnym tytułem w nagrodę za dotychczasową godną postawę sportową.
Gratulujemy wyróżnionym osobom i mamy nadzieję, że idea fair play zostanie zaszczepiona wśród naszych wszystkich uczniów.

SPORT

Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców

Data: 26.02.2011  Autor: Wincenty Szulga

W dniu wczorajszym, tj. 25.02.2011 r., w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców szkół podstawowych naszej gminy. Każdą szkołę reprezentowały po dwie drużyny, które zostały rozlosowane do dwóch grup. Grupę I tworzyły następujące drużyny: Bągart II, Bruk I, Dzierzgoń II, zaś grupa II składała się z zespołów: Bągart I, Bruk II, Dzierzgoń I.
Wyniki meczów grupowych okazały się następujące:
• grupa I: Bruk I – Dzierzgoń II 1 : 6, Dzierzgoń II – Bągart II 5 : 0, Bruk I – Bągart II 4 : 0;
• grupa II: Bruk II – Bągart I 1 : 6, Bągart I – Dzierzgoń I 2 : 5, Bruk II – Dzierzgoń I 2 : 7.
Zwycięzcy grup zagrali mecz o I miejsce, drużyny, które zajęły 2 miejsce w grupie rozegrały mecz o III miejsce, zaś ostatnie zespoły z poszczególnych grup walczyły o miejsce V. Mecze te skończyły się następującymi wynikami:
• mecz o I miejsce: Dzierzgoń II – Dzierzgoń I 3 : 5;
• mecz o III miejsce: Bruk I – Bągart I 4 : 3 (po dogrywce!);
• mecz o V miejsce: Bągart II – Bruk II 1 : 4.
Ostatecznie poszczególne drużyny zajęły miejsca:

 1. Dzierzgoń I
 2. Dzierzgoń II
 3. Bruk I
 4. Bągart I
 5. Bruk II
 6. Bągart II

Podsumowując należy powiedzieć, że nasi chłopcy grali dobrze, ale... no cóż? Czy zawsze musimy wygrywać? Teraz odpoczywaliśmy ;), a wygramy nastę­pnym razem!

Dziękujemy organizatorom oraz sędziemu głównemu, wuefistom z SP Bruk i SP Dzierzgoń, za – jak zawsze, jak zawsze – profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie turnieju.

Galeria »

Konkurs ortograficzny – II etap

Data: 21.02.2011  Autor: Wincenty Szulga

Pamiętacie może Szkolny Konkurs Ortograficzny? Ci, którzy wzięli udział w jego I etapie na pewno pamiętają! I sobie go cenią! Otóż zachęcamy tych, którzy bali się do niego przystąpić, do wzięcia udziału w etapie II, który odbędzie się już niebawem (szczegóły na widocznym obok, pięknie wykonanym przez Waszą koleżankę Nikolę z klasy VI, plakacie).
A jeszcze można „rzutem na taśmę” dostać się do finału! Spieszcie powtarzać regułki interpunkcyjne i ortograficzne, te różne u i ó, rz i ż oraz inne ch i h. Przyda się to Wam choćby – tu ukłon w stronę szóstaków! :) – na czekającym Was przecież tylko minimalnie stresującym – prawda? – sprawdzianie szóstoklasisty. A poza tym nie zawsze komputer będzie mógł Wam służyć pomocą i litościwie błędów nie podkreśli. :)
A po podjęciu tej słusznej decyzji – jak to jakiej? zapisania się do Konkursu! – zgłaszajcie się do jego organizatorki, naszej polonistki, Pani Elżbiety Nowak.
I... połamania długopisów!

Mistrzostwa Szkoły w Warcaby 64–polowe

Data: 18.02.2011  Autor: Wincenty Szulga

Zakończyła się XVII edycja mistrzostw Szkoły w Warcaby 64–polowe. Wzięło w nich udział 41 uczniów. czyli około 45% ogólnej ich liczby. Mistrzostwa były rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I–III oraz klasy IV–VI, oddzielnie wśród dziewcząt i chłopców.
W klasach I–III do Mistrzostw przystąpiło 6 dziewcząt oraz 10 chłopców. Pierwsze trzy miejsca zajęli:

dziewczęta       chłopcy
1. Nazarewicz Natalia klasa III       1. Blicharz Amadeusz klasa III
2. Grzybowska Anna klasa III       2. Wiśniewski Maciej klasa III
3. Kruczkowska Marlena klasa III       3. Winiarski Marek klasa II

W kategorii starszej (klasy IV–VI) rywalizowało ze sobą 17 dziewcząt i 18 chłopców, czyli 70% ogólnej liczby uczniów; odpowiednio 65% dziewcząt i 75% chłopców. Najpierw odbyły się eliminacje klasowe, z których do finału szkolnego zakwalifikowało się 7 dziewcząt i 8 chłopców. Dwie najlepsze w finale osoby zagrały ze sobą mecz – do 3 punktów – o pierwsze miejsce.
Ostatecznie trzy pierwsze miejsca zajęli:

dziewczęta       chłopcy
1. Czaja Pamela klasa VI       1. Struzik Tomasz klasa VI
2. Panek Magdalena klasa VI       2. Dubień Mateusz klasa VI
3. Trzaska Joanna klasa VI       3. Jas Michał klasa VI

Gratulujemy zwycięzcom dołączenia do grona Mistrzów. Wszystkim zawodnikom winszujemy sportowej postawy i... zapraszamy za rok!

Wyjazd do teatru

Data: 16.02.2011  Autor: Iwona Szulga

16 lutego 2011 r. uczniowie klas 0–III wraz z nieliczną reprezentacją IV i V, mieli okazję pojechać do Teatru im. A. Sewruka w Elblągu.
Obejrzeliśmy sensacyjną bajkę wg Juliana Tuwima pt. „Gang Słowika” w reżyserii Krzysztofa Grabowskiego. Był to pierwszy w historii elbląskiej placówki Teatr Lalek. Oprócz aktorów na scenie szalały: pacynki, bunraku, muppety i kukły.
A wszystko rozpoczęło się w szczęśliwym gniazdku Państwa Słowików. Pani Słowikowa czeka na męża z kolacją, a gdy ten nie wraca, postanawia wziąć sprawy we własne ręce i jako funkcjonariusz „ptasiej milicji” odszukać Pana Słowika i udaremnić planowany napad na pociąg. Wesołe, zabawne wiersze, wspaniała muzyka, taniec, pościgi, walka... i olbrzymi koteczek na smyczy.
Niestety według wiekszości widzów było za krótko.
A kto nie był – niech żałuje!

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zabawa karnawałowo-walentynkowa

Data: 11.02.2011  Autor: Nikola Nazarewicz (klasa VI)

Wczoraj, 10.02.2011 r., odbyła się w naszej Szkole zabawa karnawałowo–walentynkowa. W jej trakcie przeprowadzono konkurs na najlepsze przebranie; a osobom oceniającym było naprawdę ciężko – wszystkie przebrania były przepiękne! Wybrano także, podczas przygotowanego i przeprowadzonego przez Dorotę i Nikolę z klasy VI konkursu – Walentynkę i Walentego wieczoru. Zostali nimi Marika i Tomek!
Podczas zabawy można było wziąć udział w loterii przygotowanej przez klasę IV i ich wychowawczynię Panią Elżbietę Nowak. Warto dodać, iż dochód z tej loterii przeznaczony został na rzecz schroniska dla zwierząt w Elblągu.
Wszyscy podczas zabawy świetnie się bawili, każdy przeżył miłe chwile. Dziękujemy za zorganizowanie zabawy oraz za otrzymane walentynki!!!

Galeria »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Dzień Bezpiecznego Internetu 2011

Data: 7.02.2011  Autor: Redakcja

8 lutego ponad 70 państw z pięciu kontynentów obchodzić będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W Polsce DBI od 2005 roku organizowany jest przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową oraz Fundację Dzieci Niczyje tworzące Polskie Centrum Programu Safer Internet. Głównym partnerem DBI 2011 jest Fundacja Orange. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall.

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów DBI – „Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie” – ma za zadanie pokazać młodym ludziom, że decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mogą mieć wpływ na ich realne życie. Ma także pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytania czy właściwie kreują swój wizerunek w sieci, czy swoją aktywnością nie naruszają prywatności własnej i innych, czy dziś publikowane treści nie zaszkodzą im w przyszłości. Ponadto powinno skłonić do refleksji nad problemem uzależnienia od życia w sieci.

Również uczniowie naszej Szkoły, staraniem pedagog Pani Mirosławy Jaciw, przyłączyli się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Co więcej, chcąc udowodnić, że potrafią kontrolować swój czas poświęcony korzystaniu z sieci, zobowiązali się, że 8 lutego będzie dla nich jednocześnie Dniem Bez Internetu!!!

Wielu uczniów oraz nauczycieli zadeklarowało, że tego dnia zamiast korzystania z Internetu wybiorą inny, super ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu z Rodziną, koleżankami lub kolegami lub po prostu oddadzą się lekturze ciekawej książki.

fot. Wincenty Szulga

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zbieramy plastikowe nakrętki

Data: 7.02.2011  Autor: Wincenty Szulga

nakrętkiOgłaszamy akcję zbierania plastikowych nakrętek. Mogą być one różnej wielkości, kształtu i koloru. Proszę je przynosić, w dowolnej ilości, nawet jedną naraz.
Dzięki tej akcji pomożemy rehabilitować chore dzieci oraz zrobimy mały, ale jakże ważny kroczek na drodze recyklingu odpadów.
Zbierajmy nakrętki w tej „zakręconej” akcji!


SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Walentynki

Data: 4.02.2011  Autor: Wincenty Szulga

Konkurs! Konkurs! Walentynka dla każdego!
 
Klasa, która wyśle najwięcej walentynek – wygrywa!
Walentynki można wysyłać w dniach 8.02.–10.02.11
Szczegóły u przewodniczącej Nikoli Nazarewicz.

Walentynki, z tego co się orientujemy można będzie wrzucać – patrz zdjęcie :) – do skrzynki, którą już od poniedziałku, w czasie przerw będą opiekować się Wasi koledzy z klasy VI: Matej i Tobi.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czasie zabawy karnawałowej, która odbędzie się 10 lutego, czyli w najbliższy czwartek, w godzinach 16.00 – 19.00.
Piszcie walentynki!!! One/Oni czekają!!! Szykujcie stroje karnawałowe!!! Zabawa czeka!!!

SPORT

Konkurs na „Sportowca Fair Play”

Data: 3.02.2011  Autor: Wincenty Szulga

Konkurs na Sportowca Fair Play.

W celu krzewienia jakże pożytecznej idei sportowej rywalizacji fair play oraz wyłonienia tych uczniów, którzy tę ideę wprowadzają w życie, został niniejszym ogłoszony Konkurs na „Sportowca Fair Play”. Z jego regulaminem można zapoznać się klikając w ten link.
Warto zaznaczyć, iż ogłoszony Konkurs jest częścią Konkursu na Najlepszego Sportowca Szkoły.
Zachęcamy do pogłębienia wiedzy na temat ideałów fair play i stosowania ich w codziennej praktyce.

Zdjęcia, zdjęcia...

Data: 2.02.2011  Autor: Wincenty Szulga

Przypominamy, że w najbliższy piątek, tj. 4 lutego w naszej Szkole, jak co roku, firma MAWI będzie wykonywać zdjęcia. Zachęcamy do skorzystania z okazji, zwłaszcza uczniów klasy VI, którym zdjęcia legitymacyjne niewątpliwie przydadzą się podczas rekrutacji do gimnazjum.
Poniżej przypominamy cennik zdjęć:

 1. Zdjęcie towarzyskie w ramce tekturowej 18 x 23 cm – 13 zł
 2. Kalendarz 30 x 62 cm. Uwaga! Kalendarium aktualne minimum 12 miesięcy od momentu dostania + Instrukcja jak być bezpiecznym – 29 zł
 3. Portret w todze, w ramce plastikowej 20 x 26 cm – 29 zł
 4. Komplet: 2 zdjęcia w sepii w ramce tekturowej 17 x 24 cm i w ramce plastikowej 8 x 11 cm – 25 zł
 5. Zdjęcie na pojemniku na przybory szkolne 8 x 11 cm – 17 zł
 6. Zdjęcie na podkładce pod myszkę 23 x 23 cm – 19 zł
 7. Zdjęcie w zegarze stojącym z pojemnikiem (możliwość powiększenia) 15 x 14 cm – 37 zł
 8. Portret owalny w ramce tekturowej 26 x 30 cm – 23 zł
 9. Zdjęcie na papierze metalizowanym w ramce plastikowej 20 x 26 cm – 23 zł
 10. Album szkolny tłoczony, zdobiony złotą folią. Piękna pamiątka ukończenia; 21 x 66 cm – 20 zł
 11. Zdjęcie grupowe z budynkiem szkoły 20 x 33 cm – 13 zł

do góry strony

V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Dzierzgonia

Data: 28.01.2011  Autor: Wincenty Szulga

Wczoraj, 27 stycznia 2011 r., w jak zawsze bardzo gościnnej i pięknie przygotowanej sali wiejskiej w Bągarcie, odbyły się rozgrywki finałowe V Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Dzierzgonia.
Wzięło w nich udział 36 zawodniczek i zawodników w następujących kategoriach wiekowych:

 • dorośli – 7 zawodników,
 • dziewczęta szkoły ponadpodstawowe – 9 zawodniczek,
 • dziewczęta szkoły podstawowe – 3 zawodniczki,
 • chłopcy szkoły ponadpodstawowe – 10 zawodników,
 • chłopcy szkoły podstawowe – 7 zawodników.

Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie i absolwenci naszej Szkoły – wystarczy popatrzeć na poniższe listy przedstawiające końcową klasyfikację według kategorii wiekowych.

chłopcy szkoły podstawowe
 • 1. Wesołowski Wojciech – Jasna Osiedle
 • 2. Sitek Jakub – Bągart
 • 3. Demczuk Michał – Bągart
 • 4. Mulart Grzegorz – Bągart
 • 5–6. Kulik Sebastian – Tywęzy
         Wodnicki Przemysław – Bągart
 • 7. Mejer Dawid – Tywęzy
chłopcy szkoły ponadpodstawowe
 • 1. Golędzik Kamil – Jasna Osiedle
 • 2. Sitek Maciej – Bągart
 • 3. Kozłowski Dawid – Bągart
 • 4. Demczuk Wojciech – Bągart
 • 5–6. Bończoszek Michał – Ankamaty
         Orliński Wojciech – Jasna
 • 7–8. Stępniakowski Sylwester – Bągart
         Wdowiak Dominik – Ankamaty
 • 9–10. Dunst Dominik – Jasna
           Orliński Piotr – Jasna
dziewczęta szkoły podstawowe
 • 1. Lezner Małgorzata – Jasna Osiedle
 • 2. Kruszewska Katarzyna – Jasna
 • 3. Nazarewicz Nikola – Bągart
dziewczęta szkoły ponadpodstawowe
 • 1. Haber Adrianna – Jasna
 • 2. Kruszewska Ewelina – Jasna
 • 3. Zielińska Alicja – Jasna
 • 4. Czaja Kinga – Bągart
 • 5–6. Golędzik Dominika – Jasna Osiedle
         Kruszewska Karolina – Jasna
 • 7–8. Mejer Anna – Tywęzy
         Sokalska Alicja – Bągart
 • 9. Aleksandrowicz Justyna – Tywęzy
dorośli
 • 1. Milewski Dawid – Jasna Osiedle
 • 2. Bończoszek Adrian – Ankamaty
 • 3. Branecki Paweł – Jasna
 • 4. Szeliga Patryk – Bągart
 • 5–6. Bona Artur – Ankamaty
         Mulart Adam – Bągart
 • 7. Kopron Artur – Bągart

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju zarówno wysokiego poziomu gry, jak i stworzenia miłej atmosfery fair play w jakiej rozgrywany był turniej.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Kazimierzowi Szewczunowi, Burmistrzowi Dzierzgonia, za podtrzymywanie idei organizowania tak pięknych i pożytecznych zawodów oraz za ufundowanie pucharów i nagród rzeczowych.
Z całego serca dziękujemy także:

 • – pracownikom Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury, a zwłaszcza panu Wojciechowi Demko, dyrektorowi DOK-u oraz Pani Iwonie Grochulskiej, za wszechstronną pomoc udzielaną w czasie organizowania zawodów;
 • – mieszkańcom wsi Bągart, z Panem Mieczysławem Sikorą, jej sołtysem, na czele, za przygotowanie sali oraz życzliwe i miłe przyjęcie uczestników turnieju;
 • – Panu Mirosławowi Szmiglowi za ufundowanie nagród rzeczowych;
 • – Panu Jerzemu Wesołowskiemu i Pani Monice Dunst za zorganizowanie transportu.

Do zobaczenia za rok!!!

Galeria »

Półmetek za nami

Data: 14.01.2011  Autor: Wincenty Szulga

Rozpoczęły się tak niecierpliwie wyczekiwane

FERIE!!!

Życzymy Wam ich miłych i bardzo długich!!! Odpoczywajcie i nabierajcie sił do... II semestru!!! :)

Przyjemnie nam zakomuniować, iż w I semestrze uczniami o najlepszych wynikach w nauce okazali się:

klasy młodsze (I–III):

klasa I klasa II klasa III
Zuzanna Panek Martyna Polakowska Anna Grzybowska
Szymon Dubień Klaudia Branecka Natalia Nazarewicz
Justyna Skwarek Marek Winiarski Amadeusz Blicharz
Julia Branecka Oskar Ryszczuk Maciej Wiśniewski
Amelia Szota

klasy starsze (IV–VI):

klasa IV klasa V klasa VI
Krzysztof Blicharz
5,09; wzorowe
Patrycja Grzybowska
5,09; wzorowe
Marika Link
5,13; wzorowe
Konrad Link
5,09; wzorowe
Karolina Szulga
5,09; wzorowe
Magdalena Panek
5,13; wzorowe
Kornelia Szota
4,90; bardzo dobre
Katarzyna Kruszewska
4,63; wzorowe
Joanna Trzaska
5,00; wzorowe
Wojciech Wesołowski
5,00; wzorowe
Karolina Nazarewicz
4,88; wzorowe
Nikola Nazarewicz
4,63; wzorowe

Serdecznie gratulujemy osiągnięcia wspaniałych wyników w nauce i wierzymy, iż do tego grona na koniec roku szkolnego dołączy Was conajmniej dwukrotnie więcej!!!

A gdy już feriami się znudzicie, to... pograjcie w warcaby!!! :)

OGŁOSZENIA

Wywiadówka

Data: 7.01.2011  Autor: Wincenty Szulga

12 stycznia br. (środa) w Szkole Podstawowej w Bągarcie odbędzie się wywiadówka śródsemestralna, na którą serdecznie już teraz zapraszamy wszystkich rodziców. Rozpocznie się ona o godzinie 16.30 zebraniem ogólnym.

SPORT

Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego

Data: 7.01.2011  Autor: Wincenty Szulga

Zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego; ich XVII edycja. Mistrzami Szkoły zostali: Marta Kruczkowska (z klasy VI) oraz Jakub Sitek (z klasy IV), dołączając do grona Mistrzów z lat ubiegłych.
Po eliminacjach klasowych rozgrywanych systemem „do dwóch przegranych”, w których udział wzięło 25 dziewcząt (czyli 96% wszystkich uczennic klas IV-VI) i 22 chłopców (92% wszystkich uczniów klas starszych), rozegrany został, tym samym systemem, finał, w którym poszczególne miejsca zdobyli:
dziewczęta:

 • 1. Marta Kruczkowska – klasa VI
 • 2. Magdalena Panek – VI
 • 3. Małgorzata Lezner – VI
 • 4. Nazarewicz Nikola – VI
 • 5. Kruszewska Katarzyna – V
 • 6. Czyżo Dominika – VI
 • 7. Grzybowska Patrycja – V
 • 8. Szota Kornelia – IV
 • 9–10. Dunst Alicja – V
 •          Szwamber Magdalena – IV

chłopcy:

 • 1. Jakub Sitek – klasa IV
 • 2. Wojciech Wesołowski – VI
 • 3. Dubień Mateusz – VI
 • 4. Struzik Tomasz – VI
 • 5. Pacanek Marcin – VI
 • 6. Mulart Grzegorz – VI
 • 7. Demczuk Michał – V
 • 8. Golędzik Adrian – V
 • 9. Wodnicki Przemysław – IV
 • 10. Więsek Kamil – IV

Gratulujemy zajętych miejsc, a przede wszystkim udziału w Mistrzostwach i zachęcamy do rozwijania zainteresowań sportowych.

do góry strony

Jeszcze chwila, jeden krok
i
wejdziemy w Nowy 2011 Rok.
Niech s życie z górki toczy,
niech Wam wiatr nie wieje w oczy.
Spnienia marzeń,
wielu pknych chwil i wr.

Do Siego Roku!!! fajerwerki

Sta nam dzisiaj nowina ma,
że Panna Czysta powa syna...

zyczenia

Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok.
Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i oby wszystkie Wasze marzenia, życzenia i oczekiwania
się spełniły.

SZKOLNE KOŁO LIGII OCHRONY PRZYRODY

Loteria na rzecz zwierząt ze schroniska w Elblągu

Data: 21.12.2010  Autor: Wincenty Szulga

Przez dwa dni, wczoraj i dziś, trwała w naszej Szkole, zorganizowana przez klasę V, loteria fantowa pod hasłem „Kochamy zwierzaki”. Zebrane pieniądze wspomogły elbląskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.
A losy warto było kupować; bo i radości wiele dzieciom one przyniosły; bo i cel szlachetny miały.
Dziękujemy Pani Jadwidze Blicharz, nauczycielce przyrody i opiekunce Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody, za zorganizowanie tejże jakże pożyteczbej loterii.

fot. Wincenty Szulga

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Jeszcze o Naszych Talentach

Data: 19.12.2010  Autor: Wincenty Szulga

Pamiętacie ten wspaniały konkurs Mam Talent? I na pewno pamiętacie śpiew Dominiki. Więc jeśli pamiętacie, to teraz możecie posłuchać.
a był on taki..., że aż ciarki po plecach przechodziły i ręce drżały...

posłuchajcie

RÓWNY START W PRZYSZŁOŚĆ

Konkurs języka angielskiego

Data: 7.12.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dziś w Nowej Wsi odbył się konkurs języka angielskiego „Learn English With Us” zorganizowany w ramach Zadania 7 Zajęcia pozalekcyjne z języka angielskiego w Projekcie WND–POKL.09.01.02–22–164/08 p.n. Równy start w przyszłość współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

czyli po ludzku mówiąc :)

w kategorii klas I–III, nasza drużyna w składzie: Amadeusz Blicharz, Anna Grzybowska i Natalia Nazarewicz (wszyscy z klasy III)

zdobyła I miejsce!

To nie koniec dobrych wieści! Wśród klas IV–VI drużyna w składzie: Małgorzata Lezner, Magdalena Panek i Joanna Trzaska (wszystkie z klasy VI)

zdobyła II miejsce!!

Gratulujemy tak reprezentantom naszej Szkoły, jak i Paniom, które Ich do tego konkursu, w ramach wyżej wspomnianych zajęć, przygotowywały: Pani Magdalenie Niechciał–Wodnickiej oraz Pani Katarzynie Zajkowskiej.
No po prostu MAGNIFIQUEMENT!!! :)

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Mikołajki

Data: 7.12.2010  Autor: Wincenty Szulga

A gdy już... prezentami się nacieszymy, to wszystko opiszemy.

Galeria »

– – – – – – –

Mikołajki! Mikołajki! Niby są co roku. Ale w tym roku były wyjątkowe! Zwłaszcza, że powiązane z kampanią profilaktyczno–edukacyjną „Dziecko w Sieci”; bawiąc się także się uczymy!

Po bez końca ciągnącym się – cały rok przecież! – oczekiwaniu, wreszcie i nas odwiedził Mikołaj! Został gwarnie i wesoło przywitany przez cały zastęp Mikołajków i Śnieżynek, którzy wystąpili w ad hoc specjalnie dla Mikołaja przygotowanym pokazie najnowszej mody mikołajowej. A pokaz był wspaniały! Brawa zwłaszcza dla Mikołajków i Śnieżynek (tych małych i tych Duuuużych ;) ) z „zerówki”! Nasza Szkoła stała się światowym centrum mody! Gdzie tam Mediolan, Paryż, Londyn a nawet sekretny Nowy Jork?! Mikołaj zaniemówił z wrażenia i zachwytu!

I gdy już ochłonął, dopiero wtedy okazało się jak bardzo nowoczesny Mikołaj nas odwiedził! Otóż zapytał się nas ni mniej, ni więcej o to, czy umiemy... bezpiecznie korzystać z internetu?! Czy umiemy w czasie surfowania w sieci zachować niezbędne środki ostrożności?

My nie umiemy?! Nie daliśmy się zapędzić w kozi róg i szybko rozszyfrowaliśmy tak chytrze – lecz nie dla nas! :) – zakodowane zasady bezpiecznego korzystania z internetu! W nagrodę zostaliśmy obdarowani wspaniałymi mikołajowymi prezentami!

Następnie przystąpiliśmy do wyłonienia drużyny, która będzie pomagać Mikołajowi w Jego wdzięcznej lecz jakże ciężkiej pracy. Mikołajkowie musieli przejść przez „komin”, wraz ze Śnieżynkami ładnie zapakować prezenty; musieli wykazać się tak potrzebną w tym „fachu” tężyzną fizyczną – biegali, robili przysiady i inne ćwiczenia z woooorem pełnym prezentów; musieli w końcu odgadnąć jaki prezent pokazują im na migi Śnieżynki.

Swoje zadania wykonali wspaniale!

Wreszcie przyszedł czas na specjalnie dla Mikołaja przygotowane występy artystyczne klas młodszych. Mocnym akcentem zaczęła, tak przepięknie ubrana „zerówka” – i tu przytoczmy pierwszy w życiu poważny wywiad z nimi przeprowadzony:

„– Skąd bierzecie taką ładną garderobę?
– Mamy nam uszyły!
– A jak twoja mama ma na imię?
– Agnieszka.
– Zapraszamy mamę Agnieszkę. A jeszcze inna mama tak bardzo mocno pomaga w takim strojeniu. Która to mama?
– Mama Łukasza.
– A jak na imię ma mama Łukasza?
– Ania!
– Mamę Anię zapraszamy! A trzecia mama, która tutaj jest, jak ma na imię?
– Zosia.
– Mamę Zosię też zapraszamy do Mikołaja! Trzy mamy zapraszamy, które pięknie pomagają w ubieraniu i przygotowywaniu „zerówki”. Mikołaj w podzięce za Wasze dobre sprawowanie obdaruje Was prezentami.”

Mikołaj był zachwycony tak pięknymi przebraniami, jak i przepięknym występem „zerówki”, za co nagrodził ich wspaniałymi prezentami.

Równie ładnie Mikołajowi zaśpiewali pierwszaki; i też zostali przez Mikołaja obdarowani prezentami. Drugaki też nie byli gorsi! Posiłkując się „prompterem” również ładnie zaśpiewali, czym zasłużyli sobie na mikołajowe prezenty! A trzeciaki to nawet na głosy śpiewali! I też od Mikołaja wór nagród dostali!

Niestety, Mikołaj musiał ruszać w dalszą drogę; jeszcze wiele dzieci w tym dniu chciał odwiedzić! Mimo tego, iż chcieliśmy zostać z Nim na zawsze, to czuliśmy, że nie ma innego wyjścia... Pożegnaliśmy Mikołaja tańcami i radością!

Dziękujemy Ci, Mikołaju! Do zobaczenia za rok!!!

– – – – – – –

Serdecznie dziękujemy Pani Marzenie Galińskiej oraz Pani Mirosławie Jaciw za przygotowanie i przeprowadzenie tak wspaniałych Mikołajek! Dzięki Ich staraniom żywimy nadzieję, że i za rok dostąpimy zaszczytu goszczenia Mikołaja w murach naszej Szkoły!
Dziękujemy także Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzierzgoniu za pomoc udzieloną Mikołajowi w przygotowywaniu nagród, którymi obdarzał naszych Mikołajków i Śnieżynki.

Redakcja

SPORT

XIII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

Data: 4.12.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dziś, na sali gimnastycznej, jak co roku jakże gościnnego Zespołu Szkół w Czerninie, rozegrany został XIII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.
Wśród 12 startujących dziewcząt, nasze reprezentantki zajęły następujące miejsca:

 • 1. Małgorzata Lezner
 • 2. Kruczkowska Marta
 • 3. Nazarewicz Nikola
 • 4. Kruszewska Karolina
 • 7. Czyżo Dominika
 • 8. Dunst Alicja
 • 9–12. Sikora Aleksandra
 •          Wangin Karolina

Także chłopcy spisali się – nomen omen – na medal. Oto miejsca, które zajęli nasi zawodnicy (wśród 40 startujących w tej kategorii):

 • 1. Wesołowski Wojciech
 • 2. Dubień Mateusz
 • 3. Sitek Jakub
 • 5. Struzik Tomasz
 • 9–12. Lezner Marcin
 •          Mulart Grzegorz
 • 13–16. Demczuk Michał
 • 17–24. Pacanek Marcin
 •            Wodnicki Przemysław

W punktacji drużynowej nasza Szkoła zajęła II miejsce.

Gratulujemy naszym dziewczętom i chłopcom zajętych miejsc oraz zdobytych medali i pucharów. Cieszymy się, iż wykazali się prawdziwie sportową postawą oraz udowodnili, że umieją wcielać w życie zasady fair play.
Dziękujemy organizatorom, Dyrekcji Zespołu Szkół w Czerninie oraz Panu Piotrowi Ciesielskiemu, za kompetentne przygotowanie i przeprowadzenie turnieju oraz stworzenie miłej, gościnnej atmosfery panującej, jak co roku, na tych zawodach.

Galeria »

SPORT

Tenis stołowy drużynowy – FINAŁ WOJEWÓDZKI!!!

Data: 3.12.2010  Autor: Wincenty Szulga

Wczoraj, 2.12.2010 r., w Samorządowej Szkole Podstawowej Nr 28 w Gdyni, został rozegrany finał wojewódzki tenisa stołowego drużynowego chłopców, który był ukoronowaniem eliminacji gminnych, powiatowych oraz półfinałowych.
Naszą Szkołę reprezentowali: Mateusz Dubień (klasa VI), Jakub Sitek (IV) i Wojciech Wesołowski (VI).

Oprócz naszej Szkoły, w finale wzięły udział reprezentacje następujących szkół: SP Garczegorze, SP 5 Gdańsk, SP Gniew, SP Przytocko, SP Sobowidz i SP Świerzno.
W eliminacjach grupowych nasi chłopcy wygrali 3:0 z SP Przytocko, przegrali 0:3 z SP Garczegorze oraz wygrali 3:2 z SP Gniew, czego efektem było zajęcie II miejsca w grupie eliminacyjnej. W meczu o III miejsce, po równie zaciętej i ambitnej grze ulegli 3:1 SP Sobowidz, zajmując ostatecznie IV miejsce w finale wojewódzkim! Brawo chłopcy!!!

Klasyfikacja końcowa finału wojewódzkiego okazała się następująca:

 1. SP 5 Gdańsk
 2. SP Garczegorze
 3. SP Sobowidz
 4. SP Bągart
 5. SP Przytocko
 6. SP Świerzno
 7. SP Gniew

Gratulujemy naszym chłopakom pięknej, sportowej postawy zarówno w całych eliminacjach, jak i w samym finale. Którzy z naszych uczniów dostąpią zaszczytu udziału w finale wojewódzkim? Oby było ich jak najwięcej i finał był ich udziałem jak najczęściej!
Serdecznie dziękujemy Panu Jerzemu Wesołowskiemu, za po raz kolejny okazaną bezinteresowną pomoc naszej Szkole; za dowiezienie nas na zawody, za zaangażowane kibicowanie i... „odwiedzenie” Malborka... Dziękujemy!

Galeria »

do góry strony

Konkurs plastyczny

Data: 30.11.2010  Autor: Redakcja

Znowu górą!
Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV edycji gminnego konkursu plastycznego „Dzierzgońskie przypinki”, organizowanego przez Dzierzgoński Ośrodek Kultury oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Mali plastycy wykonywali projekt znaczka–przypinki, związany z gminą Dzierzgoń oraz patronką gminy – świetą Katarzyną.
Cieszymy się, ponieważ aż 5 prac naszych uczniów zostało wyróżnionych w kategorii klas IV–VI. Ich autorami byli następujący uczniowie:

 • Magdalena Szwamber
 • Natalia Mazurek
 • Krzysztof Blicharz
 • Konrad Link
 • Krzysztof Mazurek

Ponadto projekt Krzysztofa Blicharza uznano za najlepszy i na jego podstawie wykonano znaczek-przypinkę. Kolejne znaczki na podstawie prac naszych uczniów już wkrótce.
Na wernisażu 27.11.2010 r. w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury można było podziwiać projekty zwycięzców oraz prace innych uczestników konkursu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zarówno uczestnikom konkursu, jak i Pani Annie Kani, która koordynowała wszelkie z tym konkursem związane prace.

SPORT

Turniej unihokeja

Data: 29.11.2010  Autor:  Wincenty Szulga

Dziś, po raz pierwszy w niedawno oddanej do użytku sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bruku rozegrano towarzyski turniej unihokeja. Wzięły w nim udział reprezentacje dziewcząt i chłopców szkół podstawowych gminy Dzierzgoń: SP Bągart, SP Bruk i SP Dzierzgoń.
Wyniki meczów w poszczególnych kategoriach przedstawiono w poniższej tabeli.

Mecz pomiędzy Wyniki meczów w kategorii
dziewczęta chłopcy
SP Bruk – SP Bągart 3 : 5 1 : 7
SP Bągart – SP Dzierzgoń 5 : 3 6 : 2
SP Bruk – SP Dzierzgoń 1 : 4 3 : 4

Klasyfikacja końcowa turnieju okazała się następująca:

dziewczęta
 1. SP Bągart
 2. SP Dzierzgoń
 3. SP Bruk
chłopcy
 1. SP Bągart
 2. SP Dzierzgoń
 3. SP Bruk

Gratulujemy naszym reprezentancjom zajęcia pierwszych miejsc! Dziękujemy wszystkim zawodnikom i opiekunom drużyn za stworzenie atmosfery sportowej rywalizacji fair play w jakiej przebiegał turniej, zaś gospodarzom – Pani Dyrektor Wiesławie Synak oraz Panu Sebastianowi Cierlickiemu, wuefiście z SP Bruk – za gościnne przyjęcie i fachowe przygotowanie zawodów.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zabawa andrzejkowa – MAM TALENT

Data: 29.11.2010  Autor: Redakcja

A gdy już emocje opadną, gdy nogi boleć przestaną i gdy już nacieszymy się nagrodami! – wtedy to wszystko opiszemy!
Na razie zapraszamy do obejrzenia galerii!

Galeria »

– – – – – – –

Zabawa andrzejkowa w Szkole Podstawowej w Bągarcie

Profilaktyka na wesoło
w ramach kampanii społeczno–edukacyjnej
„Dziecko w Sieci”

     Profilaktyka w Szkole Podstawowej w Bągarcie jest istotnym elementem wychowania, wspierającym prawidłowy rozwój dziecka, jest chronieniem rozwoju młodego człowieka przed zagrożeniami i reagowaniem na pojawiające się problemy związane z dysfunkcjonalnym stylem życia.
     Działania zwiększające prawdopodobieństwo pojawienia się niekorzystnych psychologicznych, społecznych i zdrowotnych konsekwencji, zaburzające prawidłowy rozwój dziecka to tzw. zachowania ryzykowne, do których obecnie niewątpliwie zaliczyć należy m.in. uzależnienie dzieci i młodzieży od świata wirtualnego (internet, gry komputerowe) oraz łączącą się z nim, szeroko pojętą cyberprzemoc (z wykorzystaniem internetu i narzędzi elektronicznych: sms–ów, e–maili, forów dyskusyjnych; włamywanie się na konta pocztowe i konta komunikatorów, rozsyłanie kompromitujących materiałów itp.).

     Na zagrożenia występujące i związane z internetem narażone są przede wszystkim dzieci, jako najbardziej podatne na wszelkie wpływy, również te szkodliwe. Wyniki badań przeprowadzonych w ramach programu „Dziecko w Sieci” zainicjowanego przez Fundację Dzieci Niczyje, są zatrważające, bowiem co czwarte dziecko zgłasza, że rodzice nigdy nie interesują się tym, co ono robi w internecie. Jedynie 9% respondentów deklaruje, ze pozostaje pod stałą opieką rodziców podczas korzystania z sieci.

     Dostrzegając wagę współczesnego wymiaru zagrożeń czyhających na dzieci i młodzież, Szkoła Podstawowa w Bągarcie kładzie szczególny nacisk na niezbędną w tym zakresie wczesną profilaktykę. Jednocześnie wychodząc z założenia, iż uczyć i uświadamiać można również poprzez wspólną zabawę, tegoroczna impreza andrzejkowa. która odbyła się 25.11.2010 r., przebiegała w naszej Szkole pod hasłem: Profilaktyka na wesoło w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Dziecko w Sieci”.
     Głównym celem przedsięwzięcia było przekazanie dzieciom alternatywnych wobec korzystania z komputera/internetu, bardziej atrakcyjnych sposobów realizowania się i rozwijania zainteresowań. Ponadto ukazanie zagrożeń związanych ze światem wirtualnym oraz przekazanie zasad bezpiecznego korzystania z internetu – uczenie krytycznego spojrzenia na media i dokonywania selekcji informacji.

     Wielką atrakcją dla uczestników zabawy, zarówno dzieci, jak i licznie przybyłych naszych niezawodnych Rodziców, były występy artystyczne uczniów klas 0–VI w szkolnym konkursie „Mam Talent”. Swoimi oryginalnymi umiejętnościami młodzi artyści zachwycili całą publiczność, udowadniając jednocześnie, iż warto posiadać zainteresowania i pasje, których rozwój powoduje, iż stają się wyjątkowi i niepowtarzalni. Stąd jury, w składzie: Pani Janina Mulart, Pani Wioleta Belzyt oraz Pan Władysław Szewczun, miało ogromny problem z przyznaniem poszczególnych miejsc. Jednak wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani wspaniałymi nagrodami.
     Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Bagarcie oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za pomoc i wsparcie tegoż łączącego przyjemne z pożytecznym przedsięwzięcia.

– – – – – – –

Dziękujemy serdecznie naszej pedagog szkolnej, Pani Mirosławie Jaciw za profesjonalne zorganizowanie i przeprowadzenie tegoż wspaniałego konkursu.

OGŁOSZENIA

Wywiadówka – raz jeszcze :)

Data: 23.11.2010  Autor: Wincenty Szulga

Informujemy, że w dniu wywiadówki będzie można zakupić – po bardzo okazyjnej cenie! – nowe pozycje książkowe do swojej domowej biblioteki. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z okazji wzbogacenia swych zasobów bibliotecznych o nowe pozycje!
O szczegóły proszę pytać Panią Elżbietę Nowak, pomysłodawczynię tego przedwsięwzięcia.

SPORT

Tenis stołowy drużynowy – półfinał wojewódzki

Data: 22.11.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dziś, w Szkole Podstawowej Nr 5 w Kwidzynie, zostały rozegrane eliminacje półfinału wojewódzkiego tenisa stołowego drużynowego, które były kontynuacją eliminacji gminnych i powiatowych.
Naszą Szkołę reprezentowały: Marta Kruczkowska (klasa VI) i Małgorzata Lezner (VI). Wyniki poszczególnych meczów prezentuje poniższa tabela.

Lp. Szkoła 1. 2. 3. 4. Punkty Sety Miejsce
1. SP Bągart 3 : 0 3 : 0 0 : 3 4 6 : 3 II
2. SP 5 Malbork 0 : 3 0 : 3 0 : 3 0 0 : 9 IV
3. SP Drewnica 0 : 3 3 : 0 0 : 3 2 3 : 6 III
4. SP 5 Kwidzyn 3 : 0 3 : 0 3 : 0 6 9 : 0 I

Ostateczna klasyfikacja końcowa wśród dziewcząt okazała się następująca:
 1. SP 5 Kwidzyn
 2. SP Bągart
 3. SP Drewnica
 4. SP 5 Malbork

Reprezentację chłopców tworzyli: Mateusz Dubień (klasa VI), Jakub Sitek (IV) i Wojciech Wesołowski (VI). W poniższej tabeli zaprezentowano wyniki meczów w tej kategorii.

Lp. Szkoła 1. 2. 3. 4. Punkty Sety Miejsce
1. SP 2 Nowy Staw 0 : 3 1 : 3 0 : 3 0 1 : 9 IV
2. SP 4 Kwidzyn 3 : 0 3 : 2 0 : 3 4 6 : 5 III
3. SP Kmiecin 3 : 1 2 : 3 3 : 1 4 8 : 5 II
4. SP Bągart 3 : 0 3 : 0 1 : 3 4 7 : 3 I

Po bardzo zaciętych i do samego końca trzymających w napięciu meczach, ostateczna kolejność wśród chłopców okazała się następująca:
 1. SP Bągart
 2. SP Kmiecin
 3. SP 4 Kwidzyn
 4. SP 2 Nowy Staw

I jak widać... DRUŻYNA CHŁOPCÓW ZAJĘŁA I MIEJSCE, A TYM SAMYM ZAKWALIFIKOWAŁA SIĘ DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO!!!
Gratulujemy dziewczętom i chłopcom sportowej postawy oraz ambicji i woli walki! I trzymajmy za chłopców kciuki w finale wojewódzkim, który odbędzie się już niebawem.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszych zawodów; zwróćcie uwagę zwłaszcza na zdjęcie 4 i 5 od końca. A co one pokazują? – pytajcie się Waszych koleżanek i kolegów, którzy tam byli i to przeżywali! :)

Galeria »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Konkurs Ortograficzny

Data: 18.11.2010  Autor: Wincenty Szulga

Rusza kolejny Szkolny Konkurs Ortograficzny. Celem konkursu jest wyłonienie Mistrza Ortografii. Zakres obejmuje podstawowe reguły interpunkcyjne i ortograficzne zapisane w podstawie programowej. Rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II-III I IV-VI. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech etapach:
I etap 29 listopada
II etap 28 lutego
III etap – finał – 30 maja.
W dwóch pierwszych etapach biorą odział wszyscy uczniowie, natomiast w finale walczyć będę trzy osoby z każdej klasy, które zdobędą do tej pory najwięcej punktów. Wygrywa tylko jedna osoba z danej kategorii.
Organizatorką konkursu jest nasza polonistka, Pani Elżbieta Nowak.

OGŁOSZENIA

Wywiadówka

Data: 18.11.2010  Autor: Wincenty Szulga

24 listopada br. (środa) w Szkole Podstawowej w Bągarcie odbędzie się wywiadówka, na którą serdecznie już teraz zapraszamy wszystkich rodziców. Rozpocznie się ona o godzinie 16.30 zebraniem ogólnym.
Uwaga! W klasie III zebranie rodziców rozpocznie się o godz. 16.00.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

11 listopada – Święto Niepodległości

Data: 15.11.2010  Autor: Dorota Gwiazdowska (klasa VI)

W dniu 15 listopada 2010 r. w naszej Szkole odbył się uroczysty apel z okazji Swięta Niepodległości. Klasy III–VI z pomocą panów Władysława Szewczuna i Wincentego Szulgi, zorganizowały przedstawienie, podczas którego uczniowie recytowali okolicznościowe wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni.
Apel uczniom naszej Szkoły bardzo się podobał, ponieważ przedstawienie było WSPANIAŁE!

fot. Dorota Gwiazdowska (klasa VI)

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Szkoło Pomóż i Ty

Data: 9.11.2010  Autor: Wincenty Szulga

Zakończyliśmy w naszej Szkole pierwszy etap ogólnopolskiej akcji „Szkoło Pomóż i Ty”, której celem jest pomoc kilkunastu podopiecznym z wadami słuchu, poprzez zbiórkę środków finansowych na zakup aparatów słuchowych.
Akcja ta w naszej Szkole polegała na sprzedaży cegiełek–kart z pomocami naukowymi; cena jednej karty wynosi 1,50 zł, a rozprowadzały je uczennice klasy VI: Dorota Gwiazdowska, Marika Link, Karolina Nazarewicz i Nikola Nazarewicz.
Miło nam zakomunikować, iż na ten szlachetny cel - powtórzmy: pomoc dzieciom z wadami słuchu – w naszej Szkole zebrano 71 złotych.
Dziękujemy serdecznie tak uczennicom zaangażowanym w rozprowadzanie cegiełek, jak i szkolnej pedagog Pani Mirosławie Jaciw, która akcję tę w naszej Szkole koordynuje.
Nie bez kozery użyto czasu teraźniejszego, bowiem akcja „Szkoło Pomóż i Ty” trwa nadal! Kupując cegiełkę, pomagasz sobie i dzieciom z wadami słuchu!

ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO

Turniej tenisa stołowego

Data: 9.11.2010  Autor: Alicja Petrykowska

Dnia 6 listopada 2010 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Dzierzgońskiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Po ciężkich meczach, w systemie rozgrywek „każdym z każdym”, pierwsze miejsce zdobyła pani Iwona Mikołajczak. Drugie miejsce zajął pan Marian Panas, wyprzedzając juniora pana Dawida Panasa. Pozostali uczestnicy nie mogą doczekać się rewanżu, który nastąpi wiosną 2011 roku. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Dziękujemy pani prezes ZNP Bożennie Kędzierskiej, sędziemu panu Wincentemu Szuldze za wspaniałą organizację i miłą atmosferę na turnieju.
Dziękujemy także panu dyrektorowi Sławomirowi Erberowi za udostępnienie sali i jego udział w rozgrywkach.

A. P.

SPORT

Tenis stołowy drużynowy – eliminacje powiatowe

Data: 8.11.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dziś, w Gimnazjum Nr 1 w Sztumie, zostały rozegrane eliminacje powiatowe tenisa stołowego drużynowego, które były kontynuacją eliminacji gminnych. Naszą Szkołę reprezentowały: Marta Kruczkowska (klasa VI), Małgorzata Lezner (VI) i Magdalena Panek (VI). Reprezentację chłopców tworzyli: Mateusz Dubień (klasa VI), Jakub Sitek (IV) i Wojciech Wesołowski (VI).
Klasyfikacja końcowa eliminacji okazała się następująca:

dziewczęta
 1. SP Bągart
 2. SP Sztum
 3. SP Czernin
chłopcy
 1. SP Bągart
 2. SP Czernin
 3. SP Myślice
 4. SP Sztum

Gratulujemy dziewczętom i chłopcom zajęcia I miejsca!!! I trzymajmy za nich kciuki w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się już niebawem.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszych zawodów.

Galeria »

do góry strony

SPORT

Tenis stołowy drużynowy – eliminacje gminne

Data: 29.10.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dziś, w jak zawsze gościnnej atmosferze sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu, zostały rozegrane eliminacje gminne tenisa stołowego drużynowego. Naszą Szkołę reprezentowały: Marta Kruczkowska (klasa VI), Katarzyna Kruszewska (V) i Magdalena Panek (VI). Reprezentację chłopców tworzyli: Mateusz Dubień (klasa VI), Jakub Sitek (IV) i Wojciech Wesołowski (VI).
Klasyfikacja końcowa eliminacji okazała się następująca:

dziewczęta
 1. SP Bągart
 2. SP Bruk
 3. SP Dzierzgoń
chłopcy
 1. SP Bągart
 2. SP Bruk
 3. SP Dzierzgoń

Dziękujemy zawodnikom i kibicom na stworzenie sportowej atmosfery fair play, a gospodarzom – wuefistom z SP Dzierzgoń – za przygotowanie sali oraz za, jak zawsze, okazywaną gościnność.

fot. Sebastian Cierlicki, Wincenty Szulga

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Halloween

Data: 28.10.2010  Autor:  Redakcja

A niektórzy tak się przestraszyli, że dotąd nie mogą opisać wrażeń! Czekamy kto pierwszy się otrzęsie i nam ten piękny dzień opisze.
Na razie „przemawia” galeria.

Galeria »

– – – – – – –

Powoli ludzie otrząsają się ze strachu i oto mamy relację osoby, która ten straszny ;) dzień tak oto opisuje:

28 października 2010 roku naszą szkołę nawiedziły DUCHY wprowadzając chaos i postrach pośród wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły. Duchy straszyły i tych dużych i tych małych. Nie oszczędziły nawet Pana Janusza, który chciał tylko w spokoju wypić kawę. Na szczęście uczniowie naszej szkoły przygotowani są na wszelkie nietypowe sytuacje. Tym razem także dotarli do tajnych źródeł, dowiedzieli się o planach DUCHÓW i przygotowali mnóstwo cukierków, dzięki którym udało im się odstraszyć te straszne zmory. W nagrodę za wzorowe przygotowanie DUCHY zaproponowały kilka atrakcyjnych konkurencji (między innymi MUMIE, przeprawa przez bagno, jedzenie jabłka).
Dużym zainteresowaniem cieszył się również kącik dyń, które zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Dynie przygotowane przez zerówkę nie tylko zachwycały swoim wyglądem, ale również wprowadzały atmosferę grozy – niczym z prawdziwego, hollywoodzkiego horroru. Gdy upiorna i straszna CZAROWNICA spostrzegła, iż z jej twarzy zniknął makijaż zabawa dobiegła końca i zmory musiały opuścić naszą szkołę. Serdecznie dziękujemy strasznej CZAROWNICY, zrównoważonemu DUCHOWI, upiornemu ZOMBI oraz pani w masce "KRZYK" :D niech każdy dzień w tej szkole przynosi WAM tyle radości :D :D :D

– – – – – – –

Oj! Faktycznie było wiele radości i śmiechu!
Serdecznie gratulujemy Pani Marzenie Galińskiej tak świetnie przygotowanej i przeprowadzonej „wizyty DUCHÓW”.

Redakcja

SPORT

Eliminacje powiatowe unihokeja

Data: 26.10.2010  Autor:  Wincenty Szulga

Wczoraj, 25 pażdziernika 2010 r., reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej Szkoły wzięły udział w eliminacjach powiatowych unihokeja rozgrywanych w Mikołajkach Pomorskich. Drużyna dziewcząt grała w składzie: Pamela Czaja (klasa VI), Dominika Czyżo (VI), Dorota Gwiazdowska (VI), Marta Kruczkowska (VI), Małgorzata Lezner (VI), Nikola Nazarewicz (VI), Aleksandra Sikora (V) i Karolina Szulga (V). Drużynę chłopców tworzyli: Michał Demczuk (klasa V), Mateusz Dubień (VI), Marcin Lezner (IV), Grzegorz Mulart (VI), Sebastian Sawicki (IV), Wojciech Skwarek (VI), Tomasz Struzik (VI) i Wojciech Wesołowski (VI).
Mecze były bardzo emocjonujące i zacięte, choć rozgrywane w sportowej atmosferze fair play. Dość powiedzieć, że o końcowej klasyfikacji wśród chłopców decydował ostatni mecz! Lepiej o tym „opowiedzą” zdjęcia zamieszczone w galerii; można tam zapoznać się też z wynikami poszczególnych meczów.

Klasyfikacja końcowa eliminacji:

dziewczęta
 1. SP Dąbrówka Malborska
 2. SP Piekło
 3. SP Bągart
 4. SP Mikołajki Pomorskie
chłopcy
 1. SP Cieszymowo
 2. SP Piekło
 3. SP Bągart
 4. SP Stary Targ

Gratulujemy naszym reprezentacjom zajętych miejsc! Pamiętajcie, że za te medale „zapłaciliście” swoim potem, nerwami, zmęczeniem i... radością! A więc są wiele warte!

Galeria »

Ogłoszenie – chyba ważne :)

Data: 22.10.2010  Autor:  Wincenty Szulga

5 października Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało rozporządzenie, zgodnie z którym w obecnym roku szkolnym ustaliło 6 dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczo–wychowawczych; w dniach tych w szkołach będą organizowane jedynie zajęcia opiekuńcze.
Wykaz tych dni znajduje się w Kalendarium roku szkolnego 2010/2011.

ZHP

Hufcowe „Powitanie Pani Jesieni”

Data: 16.10.2010  Autor:  Iwona Szulga

16 października 2010 r. w pięknej miejscowości Święty Gaj, odbyło się powitanie przez zuchy i harcerzy Jesieni.
Pogoda była wspaniała – złota jesień. Zuchy z 3 gromad oraz harcerze z prawie 6 drużyn (dzieci i młodzież z Bągartu, Dzierzgonia, Przezmarku i Sztumu) nie tylko powitały panią Jesień, ale również wykazały się niebywałą wiedzą ekologiczną dotyczącą przed wszystkim znajomości wiedzy o lesie. Wesoło mijał nam czas przy ognisku: pląsy, pieczenie kiełbasek i ziemnaików – prawdziwe harcerskie harce. Razem z nami bawili się nasi instruktorzy i nauczyciele. W sumie 100 osób.

Czuwaj!
Harcerze z 9 DH „Kajtki”

PS.
Chcemy podziękować p. Jolancie Trzasce – nikt tak dobrze nie gotuje pomidorowej; p. Zbigniewowi Jasowi – sołtysowi Świętego Gaju; naszym sponsorom: p. Sinko, piekarni „Słonko”, p. Dorocie Nazarewicz, p. Sokalskiemu oraz Państwu Winiarskim.

Galeria »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Dzień Edukacji Narodowej

Data: 16.10.2010  Autor:  Wincenty Szulga

Nauczycielom
i Wszystkim Pracownikom Oświaty
życzymy takich myśli i marzeń,
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wrażliwości,
aby służba młodym ludziom
i całemu środowisku
zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Kochani nasi Podopieczni! Dziękujemy Wam z całego serca za tak piękne życzenia!

Fotorelacja z obchodów, które odbyły się 13 października »

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Święto Latawca – podsumowanie

Data: 11.10.2010  Autor:  Wincenty Szulga

W ubiegły poniedziałek, 4.10.2010 r. (jak ten czas leci!), wzorem lat ubiegłych, w naszej Szkole rozegrano zawody w puszczaniu latawców. Miło nam zakomunikować, iż Wysoka Komisja Sędziowska postanowiła co następuje:
– I miejsce zajęli: Amadeusz Blicharz i Maciej Wiśniewski (obaj z klasy III).
– wyróżnieni zostali:

 • Ania (klasa III) i Patrycja (klasa V) Grzybowskie,
 • Natalia Mazurek (klasa IV),
 • „zerówka” i Panie nią się opiekujące.

Gratulujemu udziału także następującym osobom:
 • klasa I – cała klasa;
 • klasa II – Jan Dunst, Dominik Szczerkowski;
 • klasa III – Damian Czyżo, Paweł Dunst, Natalia Nazarewicz, Daria Szczerkowska;
 • klasa IV – Krzysztof Blicharz, Przemysław Wodnicki;
 • klasa V – Michał Demczuk, Maciej Szwamber;
 • klasa VI – Pamela Czaja, Marta Kruczkowska, Małgorzata Lezner, Marika Link, Tomasz Struzik.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i... do zobaczenia za rok!
Serdecznie dziękujemy naszym sposorom: Państwu Dorocie i Markowi Nazarewiczom oraz Pani Małgorzacie Panek za hojne serce!!!

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

X Dzień Papieski

Data: 11.10.2010  Autor: Nikola Nazarewicz (klasa VI)

W ubiegły piątek, 8.10.2010 r., odbył się apel z okazji X Dnia Papieskiego. Uczniowie klasy VI, pod czujnym okiem Pani Zofii Wnuk zorganizowali przedstawienie na temat „Jan Paweł II – odwaga świętości”.
W bardzo ciekawej i wzruszającej aranżacji, wzbogaconej o wyświetlane w czasie występów slajdy, dziewczęta oraz Kuba pięknie recytowali okolicznościowe wiersze i śpiewali piosenki. Przedstawienie zakończyło się wspólnym, zarówno artystów, jak i widzów, odśpiewaniem „Barki”.
Dziękujemy Pani Zofii Wnuk za przygotowanie tak ciekawego i efektownego przedstawienia.

fot. Wincenty Szulga

ZHP

Reminiscencje wakacyjne

Data: 10.10.2010  Autor:  Iwona Szulga

W dniach 28.06.–11.07. w Ustce odbył się obóz ZHP Sztum „Szkoła Wiedźminów” wraz z kolonią „Piratów”.
Przygody i rywalizacja, wycieczki i służba to był nasz „chleb codzienny”. Wspomnienia zaklęte w fotkach długo będą nam przypominać kąpiele w morzu i wędrówkę po ruchomych wydmach (Park Słowiński), szkołę w Klukach i festiwal ognii sztucznych, park linowy i park z dinozaurami, dom chleba itd...

Galeria »

RÓWNY START W PRZYSZŁOŚĆ

Wyjazd do radia

Data: 8.10.2010  Autor:  Małgorzata Lezner (klasa VI)

Wczoraj o godzinie 8.00 wyjechaliśmy na wycieczkę do Gdańska. W naszym autobusie było bardzo wesoło! Aha! Warto też napisać, że jechaliśmy z uczniami ze szkoły w Bruku i z panią nauczycielką z Dzierzgonia. Z naszej szkoły pojechali z nami Pani Marzenka Kapczyńska i Pan Andrzej Kapczyński. W autobusie graliśmy i śpiewaliśmy; nawet niektórzy chłopcy – łobuzy ;) – siadali nam na kolanach!
Kiedy dojechaliśmy na miejsce, poszliśmy do gdańskiego radia. Wraz z pracownikiem tego radia prawie wszystko w radiu zwiedziliśmy. Każdy kąt! xD. Później pojechaliśmy do KFC, gdzie zjedliśmy obiad. Po obiedzie poszliśmy zwiedzać Stare Miasto. Dziewczyny biegały wszędzie, bo szukały cukierni, w której chciały sobie kupić łami–szczęki. Ale, że ich nie było, to kupiły... lizaczki. Mmm... pycha były! Asia po drodze spotkała swoją siostrę. Chłopaki łapali gołębie! I wołali do nich „kici–kici”!
Na wycieczce w Gdańsku było mega! Bardzo, bardzo dziękujemy z całego serca opiekunom!

Małgorzata Lezner (klasa VI)

Pasowanie na pierwszaka

Data: 5.10.2010  Autor:  Wincenty Szulga

Dziś w naszej Szkole odbyło się niezwykle podniosłe i uroczyste wydarzenie: Pasowanie na pierwszaka. Oto nasi nowi uczniowie:

 1. Białkowska Amelia
 2. Branecka Julia
 3. Dubień Szymon
 4. Lezner Wiktoria
 5. Panek Zuzanna
 6. Pawluczuk Adam
 7. Rakowski Miłosz
 8. Sitek Mikołaj
 9. Skwarek Justyna
 10. Szwamber Martyna

Naszym nowym uczniom życzymy samych sukcesów odnoszonych w czekającej ich wędrówce przez szkolne lata. Wędrówce może czasami i niełatwej, ale jakże bogatej w wiedzę, doświadczenie i szkolne przyjaźnie.
Rodzicom dziękujemy za bardzo aktywne włączenie się w zorganizowanie tego uroczystego dnia. Jednocześnie żywimy nadzieję na Waszą pełną inwencji i bardzo owocną współpracę ze Szkołą w ciągu najbliższych sześciu lat.
Dziękujemy Pani Irenie Szuldze za tak wspaniale i umiejętnie przygotowaną i przeprowadzoną uroczystość.

Dzisiejsze święto było tak piękne, że nie opiszą tego żadne słowa. Zapraszamy więc do...

...Galerii »

SPORT

Konkurs na Najlepszego Sportowca Szkoły

Data: 1.10.2010  Autor:  Wincenty Szulga

Rozpoczęła się XVII edycja Konkursu na Najlepszego Sportowca Szkoły. Można zapoznać się z regulaminem oraz aktualnymi, wrześniowymi, wynikami tegoż Konkursu.
Wszystkim uczniom życzymy sukcesów odnoszonych na niwie sportowej, a niech wygrają najlepsi!

do góry strony

Wyjazd do kina

Data: 1.10.2010  Autor:  Nikola Nazarewicz (klasa VI)

Wczoraj, po lekcjach pojechaliśmy do multikina w Elblągu na film „Karate Kid”. W czasie podróży klasa VI zapewniała rozrywkę, a reszta miłą atmosferę. Ale przecież najważniejsze jest to co w kinie, a nie przed. :)
Film opowiadał o chłopcu imieniem Dre (Jaden Smith), który przeprowadził się do Chin, gdzie był dręczony przez chłopaków z ulicy. Zawarł z nimi układ: gdy ich pokona w turnieju, dadzą mu spokój. Dre długo trenował kung–fu pod okiem pana Hana (Jackie Chan), aż nadszedł ten moment (już są emocje!):
„– Tak! Przeszedł do finału!
– Ostatnia runda!
– Dre! Nie poddawaj się!”
Kinga: „Jak jeszcze raz mu coś zrobi, to u mnie ma "głowę"!”
„– 2 : 1
– Tak dalej!
– 2 : 2
– Dawaj! Dawaj!
– O tak! Wygrał!!!! Aaaa!!!”
I pisk na sali! Wrażeń było więcej lecz słowa tego nie opiszą... No może dialogi między widzami:
– „Mamo! Mamo! Ten film jest cudny! cudny! cudny!!!
– To dobrze xD”
– „Boski film! Boski! Boski!”
– „No boski! Jak on jego po prostu! Boski!”
W drodze powrotnej nie mogliśmy sie nachwalić tego filmu! :) W wesołym autobusie śpiewaliśmy, cykaliśmy zdjęcia, śmialiśmy się, jednym słowem bawiliśmy się świetnie! xD
Bardzo dziękujemy pani Eli Nowak za zorganizowanie wyjazdu, a Pani Jagodzie Blicharz i Panu Wincentemu Szuldze za opiekę nad nami.

Nikola Nazarewicz (klasa VI)

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Dzień Chłopaka

Data: 1.10.2010  Autor:  Małgorzata Lezner (klasa VI)

W dniu wczorajszym obchodziliśmy święto naszych chłopców – Dzień Chłopaka! Najpierw dziewczyny z klas IV–VI głosowały na najsympatyczniejszego chłopca w szkole. Wybory wygrało trzech chłopaków: Tomek Struzik (klasa VI), oczywiście Wojtek Skwarek (też z VI klasy) i Michał Demczuk (z klasy V). W celu wyłonienia zwycięzcy plebiscytu zorganizowano dla nich kilka konkurencji.
Najpierw kandydaci wylosowali dziewczęta, które im pomagały przebrnąć przez czekające na nich zadania. Tomek wylosował Asię Trzaskę, Wojtek Karolinę Nazarewicz a Michał Dominikę Czyżo.
I się zaczęło!
Na początku chłopcy musieli udawać zwierzęta, które były im pokazywane na niewidocznych dla dziewcząt kartach; dziewczęta oczywiście musiały zapisywać nazwy tych zwierząt. Później kandydaci rysowali portrety swych asystentek – nawet nieźle im to wyszło! W następnej konkurencji sprawdzono czy chłopaki znają zawartość damskich torebek! Z zawiązanymi oczami odgadywali jakie to przedmioty są nam dziewczynom niezbędne – i poradzili sobie super! Następnie sprawdziłyśmy ich szybkość w dostarczaniu jakże nam niezbędnych rzeczy: butów, bluzek i pasków do nich; a nawet łyżek! Biegali aż się kurzyło! Było miło! W ostatniej konkurencji musieli – oczywiście, który szybciej! – zebrać autografy pięciu dziewcząt; ale żadna takim przystojniakom nie odmówiła swojego podpisu!
A który kandydat wygrał? Oczywiście, że cała trójka zajęła I miejsce!
Na koniec zaśpiewałyśmy im Sto lat! Chłopcy! Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego!

Małgorzata Lezner (klasa VI)

Galeria »...

– – – – – – –

My, chłopcy, ci Mali i ci Duzi, dziękujemy naszym Koleżankom za tak sympatyczne i piękne życzenia oraz uświetnienie tego dla nas szczególnego dnia tak miłym „turniejem”. Szczególnie mocno wdzięczni jesteśmy Pani Marzenie Galińskiej za fachowe przygotowanie naszego święta a dziewczętom z klasy VI za takoweż jego przeprowadzenie. Dziękujemy!

Wasi kochani :) Koledzy

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

Przedstawienie profilaktyczno–edukacyjne

Data: 29.09.2010  Autor:  Małgorzata Lezner (klasa VI), Redakcja

Dnia 29.09.2010r w naszej Szkole odbyło sie przedstawienie profilaktyczno–edukacyjne „Sekrety Pana Kleksa”, z udziałem zaproszonych aktorów Zespołu Artystycznego „GRUPA T” z Torunia. Celem przedstawienia skierowanego do uczniów kl. 0–VI, było kształtowanie zasad bezpieczeństwa na drodze oraz promocja zdrowego stylu życia pozbawionego nałogów i uzależnień.
Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dzierzgoniu za sfinansowanie tegoż niecodziennego, jakże przemiłego, wesołego, a przede wszystkim pouczającego dla dzieci, młodzieży (i nie tylko!) przedsięwzięcia.
Serdecznie dziękujemy także Pani Mirosławie Jaciw, naszej szkolnej pedagog, za zorganizowanie tego w tak przezabawny a mądry sposób uczącego zdrowego trybu życia, widowiska.

Galeria »...

– – – – – – –

Wczoraj zawitali do nas, do szkoły, aktorzy z Torunia. Przedstawili nam „Opowieści Pana Kleksa”. Aktorzy byli naprawdę zawodowcami, nawet nauczyciele śmiali się od ucha do ucha. Aaaa... byli nawet Pudzian i Doda! Pomagali, wraz z dwoma maluszkami, starszej pani wyciągnąć walizkę z pożytecznymi skarbami.
Wcześniej bardzo, bardzo się ucieszyliśmy, że Mateuszowi, Patrycji, Gabrysiowi i Lucynce udało się rzucić palenie! To nie znaczy, ze oni palą! Nie! Po prostu bardzo przekonywująco odegrali scenkę porzucenia tego brzydkiego nałogu! Był jeszcze pociąg i kaczuszka, z którą każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.
Bardzo się cieszymy, że było te przedstawienie!.

Małgorzata Lezner (klasa VI)

Akcja „Sprzątanie świata 2010”

Data: 22.09.2010  Autor: Wincenty Szulga

Dziś, jak co roku, nasza Szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata 2010”. Posprzątaliśmy Bągart. I miejmy nadzieję, że kiedyś ta akcja zmieni swoją nazwę na „Świat jest czysty – czas na piknik!”...
Dziękujemy Pani Jadwidze Blicharz, nauczycielce przyrody i opiekunce koła ekologicznego w naszej Szkole oraz Urzędowi Miasta w Dzierzgoniu, który dostarczył rękawiczki i worki na śmieci, za zorganizowanie tej akcji.

fot. Wincenty Szulga

SPORT

Turneij piłki nożnej

Data: 20.09.2010  Autor:  Małgorzata Lezner (klasa VI), Redakcja

Dziś, w Dzierzgoniu, rozegrano turniej piłki nożnej. Na razie zdradzimy tylko tyle, że I miejsce w zawodach zajęły reprezentacje tak naszych dziewcząt z klasy VI, jak i chłopców z tej samej klasy! Serdecznie im gratulujemy!
Wszelkie inne informacje na temat tego turnieju – wyniki meczów, miejsca zajęte przez startujące drużyny reprezentujące szkoły naszej gminy oraz relację z tych zawodów – zostaną podane jutro. Dziś żyjmy emocjami uwidocznionymi w galerii!

Galeria »...

Emocje opadły już na tyle, że możemy podać wyniki meczów i końcową klasyfikację turnieju. Oto one:
Wyniki meczów:

Mecz pomiędzy Wyniki meczów w kategorii
dziewczęta chłopcy
młodsze starsze młodsi starsi
SP Dzierzgoń – SP Bruk 2 : 1 3 : 1 5 : 1
SP Dzierzgoń – SP Bągart 3 : 2 2 : 3 2 : 0 1 : 3
SP Bruk – SP Bągart 2 : 0 0 : 0 0 : 2

Klasyfikacja końcowa:

dziewczęta młodsze (klasy V–IV)
 1. SP Dzierzgoń
 2. SP Bruk
 3. SP Bągart
dziewczęta starsze (klasa VI)
 1. SP Bągart
 2. SP Dzierzgoń
chłopcy młodsi (klasy V–IV)
 1. SP Dzierzgoń
 2. SP Bruk
 3. SP Bągart
chłopcy starsi (klasa VI)
 1. SP Bągart
 2. SP Dzierzgoń
 3. SP Bruk

Dziękujemy serdecznie organizatorom – Dyrekcji i wuefistom SP Dzierzgoń – oraz sędziemu – Panu Sebastianowi Cierlickiemu – za zorganizowanie i przeprowadzenie turnieju.

Redakcja

– – – – – – –

20 września odbyły się zawody w piłkę nożną. Miały się one odbyć na „Orliku”, ale pogoda nie dopisała i odbyły się one w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu. Na początku pan powiedział kto z kim ma grać i tak zaczęliśmy nasze zawody.
Bągart długo czekał na swoje mecze, które jednak pokazały, ze umiemy grać! Skończyło się tak, że dziewczyny jak i chłopcy z klasy VI naszej Szkoły zajęli I miejsce! Wszyscy dostaliśmy dyplomy i koszulki.
Dziękujemy Paniom Eli Nowak i Jagodzie Blicharz za opiekę nad nami, jak i Panu Wincentemu Szuldze także za opiekę, ale i też za dobre przygotowanie nas do zawodów.
Małgorzata Lezner (klasa VI)

ZHP

Uwaga! Uwaga! Zapisy do harcerzy!

Data: 19.09.2010  Autor: Wincenty Szulga

Harcerska drużyna „Kajtki” działająca przy naszej Szkole serdecznie zaprasza wszystkich chętnych uczniów klas IV–VI do zapisywania się w swoje szeregi.
Pierwsze spotkanie, rekrutacyjne, odbędzie się 27 września (poniedziałek) na 7 godzinie lekcyjnej.
O szczegóły pytajcie instruktorkę ZHP pwd Iwonę Szulgę.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Data: 13.09.2010  Autor: Małgorzata Lezner (klasa VI)

Dzisiaj, po kilkudniowej i bardzo fascynującej kampanii wyborczej, w naszej Szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Głosowaliśmy na swoich kandydatów. No i czekamy na ogłoszenie wyników. Oj! Jak my się nie możemy doczekać! Niech wygrają najlepsi! No bo przez ten cały tydzień chodzili z plakatami, śpiewali a nawet grali! Aż w końcu nadszedł ten dzień, w którym się dowiemy kto będzie przez najbliższy rok nami rządzić.
Uwaga! Uwaga! Komisja wyborcza w składzie: Pani Marzena Galińska i Pani Mirosława Jaciw, już podliczyła głosy! I mamy nowy Samorząd Uczniowski w składzie:
przewodnicząca – Nikola Nazarewicz (klasa VI)
zastępca – Marika Link (klasa VI)
przewodniczący sekcji porządkowo–kulturalnej – Tomasz Struzik (klasa VI)
przewodniczący sekcji sportowej – Mateusz Dubień (klasa VI)
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!

Galeria »...

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Szkoło Pomóż i Ty

Data: 6.09.2010  Autor: Wincenty Szulga

Ortografia.Po raz kolejny nasza Szkoła przyłącza się do akcji charytatywnej „Szkoło pomóż i Ty” prowadzonej przez gdyńską Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych POMÓŻ I TY. Tegoroczna akcja stawia sobie za cel pomoc osobom dotkniętym wadą słuchu – jedną z tych osób jest 16–letni Robert (więcej na ten temat można dowiedzieć się na tablicy ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego).
Wykupując cegiełkę, których wzory – nie wszystkie! jakie są jeszcze? sprawdźcie sami :-) – można obejrzeć na dołączonej animacji, zyskasz tak potrzebną w szkolnym życiu pomoc, zaś Robertowi umożliwisz normalne funkcjonowanie.

cena cegiełki: 1,50 zł

Koordynatorką akcji „Szkoło Pomóż i Ty” w naszej Szkole jest pedagog szkolna Pani Mirosława Jaciw. Cegiełki będą rozprowadzane przez uczennice klasy VI: Dorotę Gwiazdowską, Marikę Link, Karolinę Nazarewicz i Nikolę Nazarewicz.

OGŁOSZENIA

Wywiadówka

Data: 6.09.2010  Autor: Wincenty Szulga

Serdecznie zapraszamy rodziców do wzięcia udziału w wywiadówkach, które odbędą się w następujących terminach:

 • "zerówka" – 14.09. (wtorek) o godz. 1400
  pierwotna godzina – 14.30 – z przyczyn niezależnych od wychowawczyni musiała zostać zmieniona właśnie na godzinę 14.00
 • klasa I – 13.09. (poniedziałek) o godz. 1400
 • klasa II – termin wywiadówki zostanie podany w późniejszym czasie
 • klasa III – 13.09. (poniedziałek) o godz. 1400
 • klasa IV – 13.09. (poniedziałek) o godz. 1530
 • klasa V – 13.09. (poniedziałek) o godz. 1515
 • klasa VI – 13.09. (poniedziałek) o godz. 1500

Zapraszamy!!!

Data: 30.08.2010  Autor: Wincenty Szulga

Wakacje były super!!!
Jednak teraz chyba już czas najwyższy przewietrzyć tornistry i plecaki (może jakaś zagubiona czerwcowa kanapka tam jeszcze leży... :0!), naostrzyć ołówki i kredki, obłożyć zeszyty i podręczniki – a co my Wam tu będziemy mówić! Sami najlepiej wiecie, co trzeba zrobić.
Już w środę zaczynamy nowy rok szkolny! Czekają nowe przyjaźnie (lub nowe oblicza starych znajomości), nowe wyzwania i nowe radosne chwile w Szkole!

Dowozy jak co roku: pierwszy kurs parę minut po godzinie 7.00, drugi parę minut po 8.00. Rok szkolny rozpoczynamy o 9.00.

do góry strony

Strona napisana przez Wincentego Szulgę.
Copyright © 2009 – 2018 Szkoła Podstawowa im. Świętego Wojciecha w Bągarcie.